8 грудня на засіданні Національної ради реформ Міністр фінансів Наталя Яресько представила компромісний варіант податкової реформи. За словами міністра новий варіант податкової реформи був сформований на базі проекту Міністерства фінансів з урахуванням пропозицій народних депутатів, бізнесу та громадськості.
Основними пріоритетами податкової реформи, як заявила Міністр фінансів, є:
-
Зниження податкового навантаження на зарплати і бізнес в цілому
-
Спрощення податкового законодавства та процедур
-
Боротьба з корупцією в податкових органах
-
Підвищення прозорості, справедливості і спрощення податкової системи
-
Подальша економічна і фінансова стабілізація
У той же час, діючу систему оподаткування Міністр фінансів вважає складною, незрозумілою, суб’єктивної і корупційною.
Яким же чином, у Міністерстві фінансів планують досягти поставлених цілей?
Податок на прибуток
На 2016 рік планується залишити ставку податку на прибуток на рівні 18%, з подальшим її зниженням до 17% в 2017 році. Нагадаємо, що раніше в уряді пропонували підвищити ставку податку на прибуток до 20%.
Крім того, пропонується ввести так званий «інвестиційний податковий кредит» – прибуток, спрямований на інвестування в нове обладнання, виробництво, технології і т.д., не буде обкладатися податком.
ПДФО
Податок з доходів фізичних осіб в 2016 році також буде стягуватися за ставкою 18% від доходів. У 2017 році ставка ПДФО буде знижена до 17%.
Крім того, в силі залишається податкова соціальна пільга у розмірі 0,5 мінімальних заробітних плат (МЗП). При цьому, поріг її застосування буде збільшений до 3 МЗП.
Пенсії в розмірі понад 3 МЗП обкладатимуться прибутковим податком у розмірі 15%. Також залишається силі військовий збір у розмірі 1,5%.
ЄСВ
Буде встановлено однаковий для всіх розмір єдиного соціального внеску в розмірі 20% на фонд оплати праці. Максимальний дохід, з якого утримується ЄСВ, – 25 мінімальних заробітних плат. При цьому, з заробітної плати працівника ЄСВ утримуватися не буде.
В 2018 році ЄСВ і зовсім буде скасований і встановлений єдиний податок з заробітних плат у розмірі 20%.
ПДВ
Ставка податку на додану вартість буде становити 20%, для фармацевтичної галузі, як і колись, – 7%, а на імпортні операції – 0%.
Поріг реєстрації платником ПДВ буде підвищений до 2 млн. Гривень на рік.
Крім того, планується запровадити спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарської галузі: 75% податку буде перераховуватися в бюджет, а решту 25% – залишатися на спеціальних інвестиційних рахунках для користування платниками податку.
Спрощена система оподаткування
В рамках спрощеної системи оподаткування планується змінити базу оподаткування – з оподаткування виручки на оподаткування прибутку. Однак такий перехід буде поступовим. У найближчі три роки витрати платника податку будуть враховуватися з коефіцієнтом.
Що стосується груп платників єдиного податку, то їх буде три – А, В і С. Для групи А річний оборот буде обмежений 300 тис. грн., для групи В – 2 млн. грн., до групи С будуть віднесені сільгоспвиробники з оборотом до 2 млн. грн.
Обрати спрощену систему оподаткування зможуть лише приватні підприємці.
Інші зміни
Крім усього іншого, в Міністерстві пропонують:
- відмовитися від сплати авансових платежів з податку на прибуток;
- створити прозору систему відшкодування податку на додану вартість з бюджету, який буде забезпечувати однакові вимоги і права для всіх платників податків;
- ввести офіційну публікацію реєстру відшкодування ПДВ з відображенням у ньому даних про платника податків, заявлених до відшкодування з бюджету сум податку та стану їх відшкодування.
- ввести електронний кабінет платника податків;
- ліквідувати податкову міліцію і замість неї створити службу фінансових розслідувань;
-
зменшити кількість податкових інспекцій та скоротити кількість їх співробітників.
Залишити відповідь