Новини світу кредитування та банківських послуг.

Компромісний варіант податкової реформи від Міністерства фінансів України

8 грудня на засіданні Національної ради реформ Міністр фінансів Наталя Яресько представила компромісний варіант податкової реформи. За словами міністра новий варіант податкової реформи був сформований на базі проекту Міністерства фінансів з урахуванням пропозицій народних депутатів, бізнесу та громадськості.

Основними пріоритетами податкової реформи, як заявила Міністр фінансів, є:

  1. Зниження податкового навантаження на зарплати і бізнес в цілому
  2. Спрощення податкового законодавства та процедур
  3. Боротьба з корупцією в податкових органах
  4. Підвищення прозорості, справедливості і спрощення податкової системи
  5. Подальша економічна і фінансова стабілізація

У той же час, діючу систему оподаткування Міністр фінансів вважає складною, незрозумілою, суб’єктивної і корупційною.

Яким же чином, у Міністерстві фінансів планують досягти поставлених цілей?

Податок на прибуток

На 2016 рік планується залишити ставку податку на прибуток на рівні 18%, з подальшим її зниженням до 17% в 2017 році. Нагадаємо, що раніше в уряді пропонували підвищити ставку податку на прибуток до 20%.

Крім того, пропонується ввести так званий «інвестиційний податковий кредит» – прибуток, спрямований на інвестування в нове обладнання, виробництво, технології і т.д., не буде обкладатися податком.

ПДФО

Податок з доходів фізичних осіб в 2016 році також буде стягуватися за ставкою 18% від доходів. У 2017 році ставка ПДФО буде знижена до 17%.

Крім того, в силі залишається податкова соціальна пільга у розмірі 0,5 мінімальних заробітних плат (МЗП). При цьому, поріг її застосування буде збільшений до 3 МЗП.

Пенсії в розмірі понад 3 МЗП обкладатимуться прибутковим податком у розмірі 15%. Також залишається силі військовий збір у розмірі 1,5%.

ЄСВ

Буде встановлено однаковий для всіх розмір єдиного соціального внеску в розмірі 20% на фонд оплати праці. Максимальний дохід, з якого утримується ЄСВ, – 25 мінімальних заробітних плат. При цьому, з заробітної плати працівника ЄСВ утримуватися не буде.

В 2018 році ЄСВ і зовсім буде скасований і встановлений єдиний податок з заробітних плат у розмірі 20%.

ПДВ

Ставка податку на додану вартість буде становити 20%, для фармацевтичної галузі, як і колись, – 7%, а на імпортні операції – 0%.

Поріг реєстрації платником ПДВ буде підвищений до 2 млн. Гривень на рік.

Крім того, планується запровадити спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарської галузі: 75% податку буде перераховуватися в бюджет, а решту 25% – залишатися на спеціальних інвестиційних рахунках для користування платниками податку.

Спрощена система оподаткування

В рамках спрощеної системи оподаткування планується змінити базу оподаткування – з оподаткування виручки на оподаткування прибутку. Однак такий перехід буде поступовим. У найближчі три роки витрати платника податку будуть враховуватися з коефіцієнтом.

Що стосується груп платників єдиного податку, то їх буде три – А, В і С. Для групи А річний оборот буде обмежений 300 тис. грн., для групи В – 2 млн. грн., до групи С будуть віднесені сільгоспвиробники з оборотом до 2 млн. грн.

Обрати спрощену систему оподаткування зможуть лише приватні підприємці.

Інші зміни

Крім усього іншого, в Міністерстві пропонують:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?