Новини світу кредитування та банківських послуг.

Компенсація відсотків і уповільнення інфляції

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

ОВДП для Фонду гарантування вкладів

Президентом України був підписаний Закон "Про внесення змін до закону України" Про державний бюджет України на 2014 рік "(щодо фінансової підтримки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб)". Про це повідомляється на сайті президента.
Завдяки даному документу закон про держбюджет на 2014 рік доповнився ще однією статтею, згідно з якою Кабінет міністрів України отримав право здійснювати випуски облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) понад обсяги, встановлені додатком 2 до цього закону, в обмін на ці облігації фінансових векселів, виданих Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного статтею 5 закону про держбюджет.

clip_image001

Міжнародні резерви

За попередніми даними, станом на 1 липня 2014 обсяг міжнародних резервів України склав 17,83 млрд. дол., – повідомляється на сайті Нацбанку. «Збільшенню обсягу резервів в червні сприяло надходження коштів від Європейського Союзу в сумі 1 млрд. 38 млн. доларів США в еквіваленті », – йдеться в повідомленні регулятора. Крім того, в червні на динаміку міжнародних резервів істотно вплинуло здійснення платежів з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (1 млрд. 977 млн. доларів США), у тому числі здійснення платежів на користь Міжнародного валютного фонду (193 мільйони доларів США).

Неплатоспроможні звільнені від спецзбору

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звільнив неплатоспроможні банки від сплати спеціального збору для покриття свого дефіциту. Про це йдеться у рішенні фонду № 39, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 18 червня цього року. Як відомо, Фонд гарантування має право прийняти рішення про встановлення спеціального збору, якщо його поточні доходи не достатні для виконання зобов’язань з виплати вкладів або обслуговуванню отриманих кредитів.
Недостатніми вони вважаються в тому випадку, якщо обсяг коштів Фонду на 2,5% нижче суми гарантованих виплат вкладникам з урахуванням зборів з банків протягом наступного кварталу, або якщо існує ризик зниження обсягу коштів фонду до цієї позначки в майбутніх періодах.

clip_image002

Уповільнення інфляції

У порівнянні з травнем, у червні інфляція сповільнилась до 1% з 3,8%. Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики України. За інформацією Держстату, дані наводяться без урахування тимчасово окупованій Автономної республіки Крим та міста Севастополя. Згідно з повідомленням, у річному вираженні (проти червня 2013 року) інфляція прискорилася до 12% з 10,9%, зафіксованих місяцем раніше.

На одне міністерство менше

Кабінет міністрів України затвердив положення про Державну фіскальної службі (ГФС), остаточно скасувавши, таким чином, Міністерство доходів і зборів України, рішення про ліквідацію якого було прийнято на початку березня поточного року. Про це йдеться в постанові уряду № 236, опублікованому в газеті «Урядовий кур’єр».
Згідно з постановою, Державна фіскальна служба, формування якої анонсував прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у травні поточного року, є центральним органом виконавчої влади і несе відповідальність за реалізацію державної політики у сфері справляння податків, ведення митної справи, адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

clip_image003

Військові облігації

З 21 травня по 4 липня 2014 установами Ощадбанку були реалізовані казначейські зобов’язання на суму більше 30,3 млн. грн., – повідомило Міністерство фінансів України. Згідно з повідомленням, всі кошти спрямовані на фінансування потреб української армії. Крім того, в Мінфіні відзначили особливу активність у купівлі облігацій жителів Києва та області, Запорізької, Харківської, Миколаївської, Львівської, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Сумської областей.

Відсотки поверне Держава

Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує уряду ввести систему компенсації населенню відсотків по кредиту при купівлі біокотла, завдяки чому Україна знизить споживання газу, – повідомив заступник глави Міненерговугілля Вадим Уліда, зазначивши при цьому, що подібна практика вже була випробувана у Львівській області. За словами Вадима Дуліди, для виплати компенсацій можна використовувати лізингові схеми.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?