Віддаючи свої заощадження на збереження в банк, вкладники, на відміну від позичальників, не думають про те, що банк буде стягувати з них якісь комісії. Це хіба що в Швейцарії за зберігання франків процентна ставка може бути не на користь клієнта. Але що ж робити, якщо банк вимагає додаткові відрахування у разі поповнення депозиту або у разі зняття відсотків з карткового рахунку?
Проте іноді при поповненні депозитного рахунку банк стягує додаткову комісію. З тим же самим стикаються клієнти, які отримують свої відсотки щомісяця на карту.
«Прийшла поповнити депозит, співробітниці відмовилися це робити, посилаючись на збій. Запропонували поповнити його через термінал. Термінал, депозит поповнив, але зняв комісію 8.50 гривень », – розповідає клієнтка ПриватБанку.

popolnenie_depo_450x298.jpg.aspx

Клієнт банку «Російський Стандарт» вивчив договір за депозитом «Рантьє +». У статті 4, яка регламентує порядок внесення грошових коштів, він знайшов наступну фразу: «… встановлення комісійної винагороди за зарахування додаткового внеску на Депозитний рахунок».
Клієнтка Дельта Банку скаржиться на те, що за зняття нарахованих відсотків з карткового рахунку їй доводилося сплачувати більшу комісію.
«Уклала з Банком кілька депозитних Договорів із зарахуванням відсотків на платіжні картки. Вийшло так, що картки обслуговуються за різними Тарифним пакетам. Відповідно до одного з них, я маю право знімати готівку з картки у мережі Атмосфера без комісії. Ось я і знімала … При це, в рядку "комісія" чека завжди друкувалося 0,00 грн., – Розповідає вона. – Як грім серед ясного дня для мене стало отримання sms від імені Банку на мій мобільник з вимогою погасити заборгованість за овердрафт.
Треба сказати, що користуючись банкоматом мережі Атмосфера не можна отримати інформацію про те, скільки можна зняти готівки: в рядку чека "всього доступно" друкується "недоступний". От і доводилося проводити транзакцію не один раз, щоб отримати всі свої відсотки … Я не можу без здригання дивитися на Виписку, де вказано, що за зняття 20 грн., З мене Банк утримував 9 грн. І в один день я платила Банку і 36 грн. , І 40 грн. »

depozit_detskiy_470x319.jpg.aspx

Чи має банк право стягувати плату за подібні трансакції?

«Безумовно, якщо під час поповнення депозиту банк стягує комісію, не прописавши такої умови в договорі, це є прямим порушенням умов депозитного договору. У такому випадку клієнтові в першу чергу потрібно звернутися зі скаргою в даний банк для врегулювання ситуації, а в разі відмови – захищати свої права в суді, – стверджують експерти УкрСиббанку . – Відповідальний банк ніколи не допустить виникнення подібних ситуацій і зверне увагу клієнта на всі умови депозитного договору ще на етапі підписання, так як довіра клієнтів – ключовий актив будь-якого банку ».
«Зазвичай банки не стягують комісію за поповнення депозитних рахунків будь-яким способом. У всякому разі, якщо банк стягує таку комісію, вона повинна бути передбачена умовами обслуговування, і клієнт повинен бути попереджений про це при укладанні депозитного договору.
Якщо банк все ж стягує комісію, клієнту насамперед потрібно звернутися до відділення, в якому він обслуговується, і уточнити умови обслуговування і при необхідності подати відповідну заяву, – консультує начальник сектору VIP-обслуговування Першого Львівського відділення ПАТ "Кредобанк" Олена Гудзій.

– Ситуація з комісією за зняття готівки при виплаті відсотків може мати місце, якщо поточний рахунок був відкритий до відкриття депозиту – за зняття готівки з рахунків, які спеціально відкриваються для зарахування відсотків по депозиту, комісію не стягують. У кожному разі, щоб уникнути подібних ситуацій клієнту слід задавати всі ці питання безпосередньо при оформленні депозиту і уважно читати умови та пропозиції банків ».
Висновок один: щоб не потрапити в неприємну ситуацію, потрібно уважно, до дрібниць вивчити договір за депозитом, розпитати менеджера про всі нюанси. Адже запобігти неприємну ситуацію – набагато легше, ніж потім з неї вийти.

Важливо!

* Уважно читайте депозитний договір: чи немає там комісій за поповнення.

* Якщо банк не попередив Вас про комісії, йдіть у відділення і пишіть заяву.

* Комісія за зняття готівки при виплаті відсотків може мати місце лише в тому випадку, якщо поточний рахунок був відкритий до відкриття депозиту.

* За зняття готівки з рахунків, які спеціально відкриваються для зарахування відсотків по депозиту, комісію не стягують.

* Обов’язково з’ясовуйте у співробітників банків, що пропонують Вам поповнити депозит через термінал, чи не буде в цьому випадку додаткових комісій.

Джерело: www.banki.ua

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*