Новини світу кредитування та банківських послуг.

Комісії що приховує в собі кредитний договір

Не рідко люди, які оформляють кредитний договір не беруть до уваги деякі пункти, які він містить, і при щомісячних виплатах фактична сума в рази більше ніж передбачувана. Розмір суми виплат може вирости до 40% через комісій, які не були прийняті вами до уваги при укладанні кредитного договору.

Люди, які оформляють кредитний договір не в перший раз, знають, що банківська організація при кредитуванні людини накладає чимало комісійних зборів на виділену грошову суму. Для прикладу до даних прихованих комісій належать відкриття і закриття розрахункового рахунку позичальника, а так само його ведення.

Приховані комісії в кредитному договорі:

  • Комісія за прийом щомісячних платежів, в тому числі під час видачі кредиту за розрахунково-касові операції;
  • Комісія на випадок дострокового погашення кредиту (дана комісія є не законною);
  • Комісія за нагадування про дату платежу мобільним оповіщенням. Подібна комісія у вигляді інформування клієнта SMS -оповіщення , не рідко послуга є обов’язковою при укладенні кредитного договору;
  • Комісія за прострочену виплату по кредиту (пені);
  • Комісія за оформлення кредиту;
  • Комісія за страхування кредиту. Страхування кредиту банківські організації зазвичай вимагають при укладенні іпотечної позики або автокредиту, але зустрічаються випадки страхування при видачі товарних і споживчих кредитів. Більшість людей, що беруть позику, в результаті опиняються в дуже скрутному фінансовому становищі через свою неуважність під час укладення договору.

Приховані комісії в кредитному договорі в свою чергу поділяються на дві групи. До першої групи прихованих комісій в договорі відносяться «Разові комісії». Подібні збори накладаються за безпосереднє оформлення розмови і обслуговування розрахункового рахунку. Накладення таких комісій в більшості випадків відбувається на великі грошові суми (покупка автомобіля, оформлення іпотеки). Комісії за такими сумами відповідно не маленькі і стягуються один раз.

Друга група прихованих комісій в договорі називається «Щомісячні комісії» і виплачується щомісяця. Люди при щомісячному внесення платежів за кредитом, навіть не підозрюють, що в цю суму входять подібні комісії. А процентна ставка по кредиту може вирости до 50-60% з обіцяних вам 15-20% при укладанні кредитного договору. Отже, при укладанні договору в банках, які пропонують маленьку процентну ставку, будьте дуже уважні. Попередньо досконально вивчивши всі пункти запропонованого кредитного договору.

Отже, перш ніж оформляти кредит попередньо дізнайтеся про всі приховані комісії в договорі. Якщо даний договір має комісії, слід дізнатися, з якої суми розраховується їх розмір, а так само з якою періодичністю вони оплачуються. Відразу необхідно дізнатися про розміри цих прихованих комісій, адже він може розраховуватись як із залишкової кредитної заборгованості, так і може бути фіксованим. Тому розрахунок комісії слід уточнювати у співробітника банку відразу перед підписанням договору.

Бійтеся переплат, оформляючи кредитний договір, і тому намагайтеся уникнути різних прихованих комісії в кредитному договорі. Всі співробітники банку є зацікавленими особами і не рідко замовчують про всі умови при укладенні договору на видачу позики. Перед підписанням договору ще раз уважно прочитайте всі умови договору, на яких вам видають грошову суму.

У разі виявлення не зрозумілого вам пункту відразу просіть пояснень у співробітників кредитних установ, на задане вами питання з приводу умов договору брехати або уникати відповіді приховуючи, комісії вони не стануть. В ідеальному варіанті слід перед укладенням такого договору проконсультуватися з кредитним юристом, який пояснить вам, які комісії встановлені в рамках закону, а які є прямим порушенням. Це допоможе вам уникнути все можливих фінансових «пасток» встановлених банком.

Приймаючи остаточне рішення щодо укладення кредитного договору, будьте пильними, вивчаючи всі пункти договору, збирайте всю можливу інформацію по позиці, укладаючи договір з кредитором, приймайте обдумане і зважене рішення. Адже дізнавшись в результаті реальну вартість щомісячних виплат і самого кредиту в цілому, можете просто звернутись в інший банк для отримання кредиту з вигідними умовами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?