Новини світу кредитування та банківських послуг.

Комерційна іпотека

Даний вид кредитування являє собою тимчасову передачу клієнту під заставу і позичковий відсоток коштів, необхідних для оплати купується ним нерухомості, яка не є житловим фондом.

До такого нерухомого майна належать приміщення виробничого, торговельного, розважального та оздоровчого призначення. Це можуть бути, як готові будівлі та споруди, так і їх незавершене будівництво. Крім того, кредити, отримані в рамках цієї програми, позичальник може спрямувати на придбання земельних ділянок. Договір, який регулює правові відносини учасників такої угоди оформляється відповідно до норм цивільного кодексу та вимогам законодавства по іпотеці.

Це говорить про те, що угодою повинні бути чітко сформульовані зобов’язання та вимоги, які забезпечуються іпотекою; права і обов’язки заставодавця і заставодержателя. Обов’язковими умовами договору є, також: визначення предмета застави, оцінка його вартості, страхування на випадки псування або втрати об’єкта. Не менш важливий момент – конкретизація факторів, що спричиняють за собою звернення на заставляється. У забезпечення такого кредиту передається нерухомість, що купується. Можлива передача в заставу інших нерухомих цінностей, безпосередньо належить кредитоотримувачу і представляють інтерес для кредитора.

article473Однак комерційна іпотека має свою особливість. Нюанс полягає в тому, що об’єкт нежитлового призначення може бути переданий в іпотечну заставу тільки після завершення угоди купівлі – продажу і переуступки права власності на нього покупцю. Іншими словами, до настання такої події оформити заставу на предмет покупки неможливо. Подібна постановка питання цілком влаштовує великий бізнес, що володіє достатнім переліком власних, рівнозначних за структурою і вартості матеріальних цінностей. Ще до завершення основної угоди він в змозі закласти альтернативний варіант в рахунок отримання кредиту.

Для малого ж підприємництва, що не володіє дорогим майном, доступ до такого кредитування утруднений. При цьому, воно потрапляє в суперечливу ситуацію, коли позика на покупку комерційної нерухомості без застави не дають, а нерухомий об’єкт без повної оплати його вартості не продають. Інші види кредитування, також, вимагає забезпечення. Звичайно, можна пошукати пропозиції позик без застави, але, внаслідок високих ризиків, вони носять вкрай обмежений характер і занадто дороги.

Позичальник (як правило – це юридична особа), який розраховує на отримання кредиту за програмою комерційна іпотека повинен мати стійкий бізнес протягом, як мінімум, шести місяців. У кредитний комітет він надає ті ж документи, які потрібні при оформленні будь-яких інших фінансово – кредитних угод.

Це правові документи, що визначають статус суб’єкта підприємництва, повноважень його керівників; бухгалтерський баланс, виробничо – економічні звіти за встановлений період часу. Крім того, до справи повинні бути додані свідчення, що підтверджують право власності на об’єкт іпотеки та регулюють питання розпорядження земельною ділянкою, на якій таке майно розташоване.

Враховуючи підвищені ризики, банківський відсоток тут вище, ніж при фінансуванні покупки звичайного житла, і становить він 12 – 20%%, в середньому. Позика надається, головним чином, валютою на строк до 10 років. Досить великою є сума початкового платежу при оформленні кредиту, що знаходиться на рівні 15 – 45%% від оціночної вартості закладається комерційної нерухомості. Кредитополучатель повинен буде сплатити додатково: оцінку об’єкта комерційної нерухомості, всі види страхування, банківські комісійні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?