Новини світу кредитування та банківських послуг.

Коли вигідна довгострокова іпотека з мінімальним авансом?

В яких випадках доцільно брати іпотечні позики строком 20 років і авансом до 30% вартості житла? А також, які «підводні камені» можуть таїти в собі такі програми.

Вартість позик терміном 20 років з первинним внеском до 30% становить 17,9-23,7% реальних річних, а середні по ринку ставки для такого терміну без прив’язки до розміру авансу – 20,2% реальних річних. Такі кредити цікаві, в першу чергу, позичальникам з мінімальними накопиченнями на покупку нового житла, що не мають можливості відразу внести великий аванс.

ipoteka_kredit_88x88.jpg.aspxТеоретично, великий термін кредиту дає можливість виплачувати великі суми порівняно невеликими щомісячними платежами. Але вигідно обирати таку пропозицію тільки за умови відсутності комісій за дострокове погашення кредиту.

Варто купувати житло, якщо планується дострокове закриття кредиту або у вас з’явилась хороша пропозиція по ціні житла. При оформленні договору на довгострокову іпотеку з мінімальним авансом, особливу увагу зверніть на наступні умови угоди:

  • наявність і розмір комісії при видачі кредиту,
  • чи залежить ставка по кредиту від терміну фінансування. Якщо так – чи підійде вам термін кредиту з найнижчою ставкою,
  • вартість та умови страховки застави: чи покриває вона ремонт, або ви страхуєте стіни від руйнування і пожежі,
  • чи є якісь види страхування, крім страховки застави, і яка їх вартість (титульне страхування, страхування життя, інші види),
  • чи переходить до вас квартира у власність або ви отримуєте розстрочку платежу по квартирі, якою не будете володіти;
  • умови порушення графіку платежів: чи бере банк штраф за прострочення і в якому розмірі;
  • вимоги до поручителів.

Експерти рекомендують програму кредитування за стандартами Державної іпотечної установи. Враховуючи всі умови, ця ставка найменша на ринку в довгостроковому періоді. У програмі ДІУ всі умови точно прописані. Підводних каменів немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?