Новини світу кредитування та банківських послуг.

Коли стабілізується курс гривні?

У Нацбанку обіцяють курс 12,5-13 грн. за долар. Чи вдасться регулятору виконати свою обіцянку?
У п’ятницю, 29 серпня, на міжбанківському валютному ринку України торги по долару США відкрилися котируваннями 14,0000 / 14,8000. Таким чином гривня досягла чергового історичного мінімуму. В цей же день регулятор провів зустріч з вітчизняними банкірами.
clip_image001Головним питанням, яке розглядалося на зустрічі, була стабілізація курсу гривні. По закінченні заходу Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила , що свідома солідарна діяльність українських банків на валютному ринку дозволить повернути курс до рівня 12,5-13,00 грн. за долар.

«Разом з цим, прислухавшись до банкірів, регулятор не буде вводити нові обмеження, а продовжить с 2 вересня на 3 місяці короткострокові заходи відповідно до постанови Правління Національного банку України від 30 травня 2014 № 328" Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведенні валютних операцій "з відповідними уточненнями. Зокрема, буде зменшено відкриту валютну позицію з 5% до 1%, що в короткостроковій перспективі зробить можливим надходження на ринок додаткової валюти», – зазначила вона.
На підтвердження слів Глави Нацбанку, в понеділок, 1 вересня, на міжбанківському валютному ринку України торги по долару США відкрилися котируваннями 12,8000 / 13,1000. Тобто, курс змінився більш ніж на 1 гривню. Але чи свідчить це про те, що курс долара і далі буде падати, а гривня буде зміцнюватися на обіцяних позиціях?
Зростання курсу національної валюти є прямим наслідком введення адміністративних заходів впливу на ринок з боку НБУ. При цьому стверджувати, що гривня тепер закріпиться на завойованих відмітках, або продовжить зростання, на мою думку, передчасно, – стверджує фінансовий аналітик Альпарі Олександр Михайленко.
– Основною причиною активного зниження і надмірних коливань курсу є війна. Продовження конфлікту сприятиме зростанню попиту на іноземну валюту і поступової девальвації гривні. Відновлення і розвиток економіки, так само як і стабілізація коридору коливання курсу залежить від подальшого розвитку ситуації на сході країни.
Експерт вважає, що якщо військові дії на Сході не заспокояться, то гривня може девальвувати ще більше: «Президент Порошенко відкрито заявив про введення російських військ в Україну, що свідчить про перехід конфлікту в нову площину.
Якщо ситуація буде розвиватись в подібному руслі, через 2-3 місяці гривня може впасти значно нижче позначки в 20 гривень за долар, оскільки в цьому випадку важелі впливу на ринок будуть ставати все менш ефективними, а резервів для стримування курсу у НБУ немає, так само як і бажання діяти неринковими методами.

Оптимістичний сценарій передбачає безумовну підтримку з боку МВФ і деескалацію конфлікту на сході. В цьому випадку пара USDUAH може повернутися до позначки в 13 грн. за долар ».
Як бачимо, ситуація на валютному ринку на сьогодні – непередбачувана, і залежить більшою мірою не від економічних, а від політичних чинників.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?