Новини світу кредитування та банківських послуг.

Коли починається "відлік" пільгового періоду по кредитній карті після її поповнення?

clip_image001

Який мінімальний термін, на який потрібно покласти кошти на кредитку (закрити кредитний ліміт в повному обсязі), щоб знову почався "відлік" пільгового періоду по кредитці? Скільки часу потрібно, щоб банк врахував погашення, і щоб власник міг знову розраховуватись кредиткою? Що ще важливо знати про цей нюанс?

В даному випадку кошти повинні бути повернуті (внесені на рахунок) на конкретну дату. Як правило, це або день т.зв. білінгу (дати розрахунку), наприклад 1 число кожного місяця для всіх клієнтів, незалежно коли будь-який з них почав користуватися кредитним лімітом. Або останній день користування пільговим періодом (найчастіше в українських банках використовують т.зв. грейс-період 30-45 днів). В такому випадку грейс-період спрацює. Теоретично, можна «встигнути за 60 хвилин», якщо гроші надійдуть на рахунок навіть в останній момент до початку біллінгу. Система здійснить необхідні розрахунки і знову виставить (встановить) кредитний ліміт на рахунок клієнта.

Основною відмінністю в підходах при обліку пільгового періоду за кредитним лімітом для банків України, є сам період обліку: це або конкретний день або чіткий часовий період. У першому варіанті: якщо для всіх клієнтів день закінчення грейс-періоду, це (наприклад) перше число кожного місяця то, незалежно від дня початку користування кредитними грошима, день розрахунку буде однаковий. Таким чином, клієнт, який скористався кредитними грошима 5 числа, знаходиться в більш виграшній фінансової ситуації в порівнянні з клієнтом, що взяли в борг 25 числа. Так як для першого реальний пільговий період складе 26-27 календарних днів, тоді як для другого лише 6-7 днів. При другому підході, незалежно в який день тижня клієнт «вліз в борг» у нього є жорсткі 30-45 днів, в період яких користування кредитом здійснюється на пільгових умовах.

Цей термін залежить від швидкості обробки інформації процесинговим центром банку. Якщо фінустанова має власний процесинговим центр, то процедура погашення кредитної заборгованості та відображення цієї операції за балансом карткового рахунку займе пару годин. Після цього клієнт може знову використовувати кредитні кошти в рамках нового пільгового періоду.

Для того щоб пільговий період поновлювався, потрібно не тільки розуміти, як він розраховується, тобто контролювати термін, число закінчення, а й знати правила погашення заборгованості, для його поновлення.

В першу чергу, погашати повністю використаний кредитний ліміт слід як мінімум за день до закінчення пільгового періоду. При цьому, бажано, цього дня не здійснювати видаткових операцій по карті. Найчастіше, погашаючи заборгованість клієнт думає, що виконав умови пільгового періоду, і в цей же день продовжує проводити видаткові операції по своїй карті, а пізніше виявляється, що кредит не повністю погашений.

Це пов’язано з тим, що фактичне зарахування коштів відбувається пізніше, в деяких випадках банки здійснюють зарахування погашення кредиту на наступний день.

Щоб уникнути подібних ситуацій, погасивши заборгованість, рекомендується починати користування кредитом з наступного дня, а так же не боятись звертатись за роз’ясненнями в свій банк.

Багато залежить від способу погашення заборгованості, скористатись кредитним лімітом з новим відліком "пільгового періоду" клієнт зможе з моменту потрапляння грошових коштів на рахунок, в ідеалі однієї години достатньо, проте слід завжди перестраховуватись.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?