Новини світу кредитування та банківських послуг.

Коли можна скористатися кредитними канікулами?

Наше життя багато в чому непередбачувана. І навіть якщо ви дисциплінований позичальник і жодного разу не пропускали щомісячного платежу, ніхто не може гарантувати на 100%, що ніякі обставини не ускладнять своєчасного виконання своїх зобов’язань перед банком у майбутньому. У такій ситуації можна спробувати отримати кредитні канікули.

Коли саме позичальник може скористатися таким інструментом?

«Відстрочка по платежу або кредитні канікули в класичному варіанті надаються банком клієнту при виникненні форс-мажорних обставин, як у самого позичальника, так і в економіці країни / регіону в цілому. Наприклад, у кризовому 2008 році деякі банки надали кредитні канікули тим, хто втратив роботу. Зрозуміло, кожен подібний випадок розглядався і розглядається індивідуально.

Останнім часом з різновиду антикризового заходу кредитні канікули плавно трансформуються в інструмент, активно використовуваний банками для підвищення лояльності клієнта. В якості окремого сервісу канікули особливо зручні в період відпусток, коли щомісячний платіж по кредиту може становити певну перевантаження для бюджету навіть самого дисциплінованого позичальника. У ряді банків кредитними канікулами можна скористатися в разі позапланового ремонту будинку, дачі, покупки автомобіля тощо, тобто коли у позичальника виникає об’єктивна необхідність відвернути грошові кошти на більш пріоритетні видатки. І банки, розраховуючи на лояльність клієнта в майбутньому, надають йому цю можливість. Канікули можуть бути разовими або надаються з певною періодичністю.

Скориставшись ними, можна отримати відстрочку з погашення основного боргу і при цьому продовжувати щомісяця платити відсотки або отримати відстрочку всього платежу. Як правило, подібна пропозиція діє тільки для дуже пунктуальних клієнтів, що зарекомендували себе по-справжньому відповідальними позичальниками, що не допускають прострочень по кредиту. Саме вони отримують бонус від банку у вигляді кредитних канікул ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?