Новини світу кредитування та банківських послуг.

Коли долар і євро будуть на рівних?

В експертному співтоваристві подейкують про ймовірне падінні вартості євро в 2017 році нижче паритету до долара. Так, аналітики найбільшого німецького банку, Deutsche Bank, передрікають, що через три роки євровалюта буде коштувати 0,95 долара, а в Європі відбудеться найбільший відтік капіталу в історії світових ринків. Чи справді ймовірність досягнення паритету настільки велика, і так близька в часі? Думки фінансових експертів.

Експерт Weltrade

В даний час така ймовірність становить не більше 30%. Для зниження євро до позначки 1.0 до долара необхідна тривала стійка розбіжність динамік процентних ставок (зростання ставки в США з одночасним перебуванням ставки Єврозони на рекордно низьких рівнях тривалий час плюс запуск програми кількісного пом’якшення) в поєднанні з відповідною різницею економічних потенціалів двох регіонів.
На поточний момент це виглядає дуже малоймовірним, зважаючи суперечливу економічну статистику з обох регіонів і загальні туманні перспективи світової економіки в цілому.
Припускаю, що в найближчі кілька років загальна перевага долара збережеться. Однак, стійкого тренда зниження євро, швидше за все, не буде. Найбільш імовірним буде збереження довгострокового діапазону в примірних рамках 1.15-1.35. Інвестори будуть віддавати перевагу довгостроково продавати євро проти долара, але таке позиціонування буде достатньо часто приводити до різкого, але нетривалого зростання євро в певних ситуаціях.

Аналітик Orbex

З моєї точки зору, найближчим часом досягнення паритету в валютній парі EUR / USD є малоймовірною подією. З 2002 року європейська валюта коштує дорожче свого американського аналога. Навіть під час кризи 2008 року, коли долар США виступав валютою притулком, і інвестори прагнули позбутись будь-яких активів, продаючи їх за долари, курс пари EUR / USD не опустився нижче рівня 1.2300.
Також під час кризових явищ в Єврозоні, коли на межі банкрутства стояли такі країни як Греція, Італія, Іспанія, Ірландія, Португалія, курс пари впав лише до рівня 1.2.

На сьогоднішній день серйозних кризових явищ в економіці ЄС немає, світова економіка, хоч і повільно, але продовжує рости, а отже передумов для масового продажу євро за долари США не спостерігається.
Рух пари до паритету можливий лише в разі серйозних економічних проблем в Єврозоні, різкого посилення грошово-кредитної політики ФРС (підвищення ставок), зниженню або стагнації світової економіки, що представляється малоймовірним у короткостроковій перспективі.
Мені здається, що в найближчі 3 роки найбільш імовірним є коливання курсу EUR / USD в діапазоні 1,20-1,37. З точки зору фундаментального аналізу, ситуація в країнах ЄС і США досить схожа, та заходи, що вживаються Центральними банками ЄС і США також мало чим відрізняються (за своєю суттю), грошово-кредитна політика залишається м’якою, а змынювати курс Центральні банки не планують. У зв’язку з цим, вважаю, суттєва зміна курсу малоймовірна.

Аналітик компанії Larson & Holz

Фундаментальна слабкість євро з великою часткою ймовірності може привести його котирування з доларом США в область паритету.
Зараз існує досить чинників для подальшого знецінення європейської валюти – економічна криза, загроза дефіциту палива, політична слабкість Єврозони і т.д. Подальший розвиток усіх цих проблем безсумнівно буде чинити сильний тиск на вартість євро, і можливо паритет – це не межа.
Зараз ключовим рівнем для падіння євро є 1,23, і якщо пара не втримається вище, то ми можемо побачити 1,20 – 1,18. Якщо ж євро стане дешевше мінімуму 2010 року, тоді перспективи паритету стануть більш ніж реалістичними.
Підстав для зростання євро поки не видно – за всіма показниками Єврозони ми бачимо негативну динаміку, і ще більші ризики для економіки ЄС є в наближенні енергетичної кризи. США має набагато більше перспектив на подолання кризи, а нові родовища палива роблять їх незалежними від напруженої ситуації в світовій енергетиці.

Генеральний менеджер брокерського агентства Concord Bay в Росії та СНД

Дуже цікаве питання. Економіка Євро-зони все більше залежить від долара. Долар, як і Євро не прив’язані до золото-валютних резервів. Тому, ціни утворюються виключно за результатами попиту і пропозиції на ринку, а так само за чутками і новинам. Якщо простежити історію котирувань пари, то можна помітити дуже сильний рівень, нижче якого ціна не опускалась майже 10 років. Але цей факт не є абсолютним показником.
Думаю, що ціна так чи інакше буде прагнути до паритету, але не закріпиться на ньому. Утримати ціну саме цієї пари в рівні практично неможливо. Занадто великий вплив натовпу і занадто мала прив’язка до реальної цінності.
Ще більш цікаве питання. Все залежить від геополітики. Сторона, яка першою фактично вступить в третю світову війну – втратить позиції. Це ще один фактор на користь прагнення пари до паритету. Інвестори нівелюють ризики розвитку геополітики.

Компаньйон-аналітик компанії ActivTradesPlc
З початку поточного року єдина європейська валюта втратила у вартості 10,67% проти американського долара. За цей час курс пари EUR / USD досягав максимальних значень 1,3993 в травні поточного року, а мінімальних в жовтні на рівні 1,2500. Коливання курсу європейської валюти, як в принципі і будь-якої іншої валюти, підпорядковане довгостроковим циклам, триваючим від семи до дев’яти років.
В рамках цієї концепції падіння євро до значень паритету до долара США не виглядає чимось особливим і неймовірним. Якщо проаналізувати технічну картину, яка склалася на цей момент у парі EUR / USD, то можна переконатися в справедливості попереднього висловлювання.

clip_image002

Валютна пара EUR / USD уже значний час, а саме з листопада 2009 року знаходиться в низхідному каналі, з чітко вираженими періодами підйому і спаду, що ще раз підтверджує постулат про циклічність курсової динаміки. В осяжному майбутньому значущим рівнем опору є торговельний діапазон 1,1700 – 1,2000.
По суті справи – це Рубікон, подолавши який валютна пара спрямується до рівня паритету. Останній раз EUR / USD була поблизу зони паритету 12 років тому в грудні 2002 року.
Існує декілька причин фундаментального характеру, чому євро продовжуватиме знецінюватись в найближчі 2-3 роки. Серед них особливо варто виділити значний надлишок грошових коштів у результаті експортно-імпортних операцій. Не було жодного місяця за минулий рік, коли б торговий баланс Єврозони був негативним. За оцінками експертів профіцит торгового балансу ЄС становить близько 400 млрд. євро.

Однак, не дивлячись на такі рекордні показники, політика дешевих грошей, яку проводить європейський Центробанк, утримуючи базову процентну ставку на рівнях близьких до нуля, призводить до колосального відтоку капіталу з регіону. Ну, хто буде тримати свої капітали під від’ємну ставку дохідності? Але ж мова йде про суми порядку 1 трлн. євро.
І абсолютно природно, що в таких умовах європейські інвестори воліють інвестувати свої кошти не в себе вдома, а за кордоном. В основному в США. А інструменти, що торгуються на американських майданчиках, номіновані в американських доларах, що вже само по собі надає підтримку національній валюті США.
Крім цієї обставини ще існує і самий банальний спекулятивний інтерес до більш дохідних ризикових американських активів. А майбутнє підвищення базової відсоткової ставки, анонсоване ФРС, зробить вкладення в доларах ще більш привабливими.
Таким чином, підвівши підсумок вищесказаного можна зробити висновок, що в найближчі кілька років ми станемо свідками неймовірного за своїм масштабом відпливу капіталу з країн ЄС. Цьому процесу сприятимуть величезні поточні накопичення в поєднанні з неймовірно м’якою монетарною політикою проведеної ЄЦБ.
Що в такій ситуації буде відбуватися з євро здогадатися не важко. Найбільший в історії фінансових ринків відтік капіталу явно не сприятиме її зміцненню. Тому торги по парі EUR / USD до кінця 2017 цілком можуть проходити на рівні і навіть нижче паритету до долара США.
В середньостроковій перспективі найближчих 2-3 років єдина європейська валюта приречена на девальвацію унаслідок декількох фундаментальних факторів. Одним з них є політика ФРС США, яка в умовах зростання національної економіки взяла курс на згортання програми викупу проблемних активів і політики понад дешевих грошей.
В результаті чого американський долар стане набагато привабливіше для інвесторів, ніж євро. Уже зараз прибутковість американських облігацій набагато привабливіше для інвестора, ніж європейських. Саме тому багато учасників торгів давно перекладають свої активи в американські цінні папери.

Що ж стосується ЄЦБ, то в умовах зростання дефляції і уповільнення темпів зростання національних економік ЄС, регулятор узяв курс на здешевлення єдиної європейської валюти, знизивши базову процентну ставку до рекордних значень 0,05%. У подібній ситуації курс євро просто не може рости. Особливо це чітко простежується при аналізі прибутковості американських і європейських облігацій, спред по яких тільки зростає.
Однак у дешевих грошей є і свій плюс, який в першу чергу відчують на собі європейські експортери. З падінням євро конкурентоспроможність цих підприємств тільки виросте, що допоможе їм повернути втрачені позиції на світовому ринку. Крім того, дешева національна валюта – це пряма дорога до подорожчання імпорту, що в свою чергу має призвести до підвищення інфляції. Саме цього і домагається Європейський Центробанк в поточній ситуації, довівши її до цільових рівнів в 2%. Таким чином, здешевлений євро «підставить плече» економіці ЄС.
Представлені тут відомості є особистою думкою автора і можуть не відповідати думку ActivTradesPlc. Даний коментар носить суто інформативний характер і не повинен розглядатися як рекомендації або запрошення до торгівлі. Застосування представлених методів, ідей і пропозицій, залишаються на розсуд та ризик читача..

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?