Новини світу кредитування та банківських послуг.

Коли банк може відмовити у продажу валюти?

Розповідає партнер адвокатської контори :

«За загальним правилом банк (пункт обміну валют) не має права відмовляти у продажу валюти фізичним особам – резидентам України (тобто, громадянам та особам, які постійно проживають на території України) за умови, що така валюта є в наявності.

Будь-яких ефективних юридичних заходів впливу на банки у простого фізичної особи просто немає.

При купівлі валюти фізична особа для підтвердження свого статусу резидента повинна пред’явити один з наступних документів: паспорт bigгромадянина України, український закордонний паспорт, українське посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, українське посвідчення біженця, вид на постійне проживання в Україні.

У разі, якщо банк відмовляється продавати валюту (такі випадки, як правило, бувають перед очікуваним підвищенням курсу іноземних валют щодо гривні), найоптимальнішим варіантом для фізичної особи буде пошукати банк (пункт обміну), де покупець зможе все-таки придбати валюту.

Справа в тому, що будь-яких ефективних юридичних заходів впливу на банки у простого фізичної особи просто немає. Теоретично, фізична особа може поскаржитись до відповідного територіального підрозділ НБУ на дії банку або звернутися до суду. Однак на практиці такі дії малоефективні, хоча при цьому вимагають невиправданих додаткових зусиль і витрат ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?