Новини світу кредитування та банківських послуг.

Колекторське майбутнє: говоримо про майбутнє сегмента ринку прострочених кредитів

У поточному році почнуть продавати прострочені кредити. Артур Олександрович, генеральний директор агентства під назвою «Пристав», виступив з таким прогнозом. Згідно думку керівника агентства, в першому кварталі 2011 банки будуть продавати колекторам прострочені кредити.

Ця ситуація в першу чергу торкнеться колекторських агентств, які зіткнуться з тим, що необхідно продавати старі борги банків: існує ризик того, що банки будуть продавати власну прострочену заборгованість за безцінь. Також і колекторським агентствам працюється дуже непросто: цим агентствам доведеться шукати власників таких прострочених позик – а це може виявитися досить непросто.

Тільки через півроку з початку нової хвилі кредитування, можна буде побачити зростання обсягів боргових портфелів. Саме перший квартал наступного року виявиться важким періодом для колекторних агентств, оскільки будуть пропонуватися в основному старі портфелі.

Якщо обсяг «свіжої» заборгованості до кінця 2009 року становив близько 60 відсотків, то до завершення 2010 ситуація є діаметрально протилежною: 60 відсотків складають «старі» кредити, притому, що «нові» кредити складають лише 40 відсотків із загального обсягу kollektorskoe_buduyuzhee-300x225неповерненої заборгованості.

Аналізуючи статистику розміру не оплаченої заборгованості, можна говорити про тенденцію зростання заборгованостей і також про те, що в майбутньому році колекторським агентствам необхідно буде повертати довгострокові великі кредити: автокредити, іпотеку та інші види довгострокових позик.

При цьому відбуваються зміни особливостей неплатників. Так, згідно з даними колекторського агентства під назвою «Пристав», неплатник став значно молодше і частіше є не неплатником, а саме неплательщіцей по кредиту – значно збільшилося число жінок, які не платять за кредитами. У минулому році неплатники в основному були від 20 до 30 років, при цьому серед неплатників за кредитними програмами частка жінок становить 70%.

Можна відзначити, що найбільші російські банки на сьогоднішній день намагаються позбутися від кредитів із заборгованістю. За три сезони великі банки говорили про плани з продажу боргів.

Необхідно зауважити, що в травні з’явилася деяка інформацію, що «Промсвязьбанк» продає частину своєї простроченої заборгованості – повна вартість боргів, продаваних банком, склала двісті сорок мільйонів рублів.

«ВТБ 24» в липні 2010 року повідомив про те, що планує продавати частину прострочених кредитів – у цих кредитів загальна вартість становила шість мільярдів рублів з урахуванням відсотків і пені. Прострочені кредити були на більш, ніж рік. Частково це вплинуло на успішність банку. Так, коли керівництво банку заявило про збільшення числа філій до 2010-ого року, експерти від преси сумнівалися в доцільності цих дій.

Також банк «Тинькофф кредитні системи» може похвалитися великими результатами в списанні простроченої заборгованості. Цей банк списав за 2009-й рік 17,5 відсотків від загальної суми активів – ця сума (998 мільйонів рублів) припадала на проблемні кредити банку. Згідно з даними видання «Ведомости», в першому півріччі 2010 року, банк списав ще шістсот сорок п’ять мільйонів рублів – це вісім відсотків від обсягу активів банку. Приблизно чверть кредитів банку під назвою «ТКС» становлять прострочені кредити, від яких банк поступово намагався позбутися.

У середині грудня «Альфа-Банк» розповів про продаж простроченої заборгованості, першої у своїй історії. Банк зміг продати колекторським агентствам не оплачені кредити на мільярд і сто мільйонів рублів.

Факт продажу прострочених заборгованостей деякими найбільшими банками Росії є лише початком: припускаємо, що до 2011-ому році число банків, які продають свої заборгованості, значно виросте.

Ринок прострочених заборгованостей за участю колекторських агентств, очевидно, незабаром очікує величезна кількість пропозицій від інших, менш великих банків. Можна очікувати зростання пропозицій у регіонах, в яких невеликі банки почнуть продавати власні кредитні пакети – але їх вартість буде нижчою, ніж продаються «ВТБ» або «Альфа-Банком» заборгованості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?