Новини світу кредитування та банківських послуг.

Колекторське агентство – цивілізоване повернення боргів

Необхідно зазначити, що повернення боргів є досить цікавою темою. Відразу на думку спадають хлопці в спортивних костюмах, які можуть витрусити з боржника абсолютно все. Однак сьогодні боржники частіше стикаються не з такими людьми, а зі співробітниками колекторів або колекторських агентств.

Колекторний бізнес: деякі принципи роботи

У процесі розвитку кредитних відносин перед банками постає питання повернення простроченої заборгованості. Цю проблему ще два-три роки тому банки вирішували самостійно, однак на сьогоднішній день все більш активний розвиток має практика передачі проблемної заборгованості спеціальним агентствам або колекторам, які обіцяють повернути борг за певний відсоток.

Бізнес колекторських агентств мають прямий зв’язок із потребою банків у зменшенні заборгованості, що утворилася. Самостійно банк найчастіше не може ефективно займатися поверненням боргів, і в цьому випадку на допомогу готові прийти колектори. Оскільки їх основний компетенцією і є стягнення заборгованості з недобросовісних позичальників.

Робота колекторських агентств особливо актуальна сьогодні, коли фінансова криза набирає силу.

kollektorskoe_agenstvo-300x233У бізнесі колекторів виділяються дві моделі роботи або агентських моделі, при яких колектор працює за деякий відсоток від поверненої заборгованості, або набуває заборгованість у банку або який-небудь інший кредитної організації. Колектори в основному дотримуються першої моделі роботи, проте ситуація починає змінюватися. Найбільші колектори, зокрема, ЗАТ під назвою «Секвойя кредит консолідейшн», набувають у банків цілі портфелі прострочених боргів. Директор компанії «Секвоя кредит консолідейшн» по імені Е.А. Докучаєва в одному з інтерв’ю зізналася, що придбані борги складають близько тридцяти відсотків в портфелі всієї простроченої заборгованості, з якої здійснює роботу її агентство.

Не бажаєте повернути борг? Тоді ми йдемо до Вас …

З колекторами найчастіше стикаються клієнти роздрібних банків, які не виплачують споживчі кредити. З різних причин вчасно наші співгромадяни не повертають гроші, взяті в банку, або не платять взагалі. Частіше всіх недобросовісними позичальниками виявляються одержувачі споживчих кредитів.

Але банки не єдині клієнти агентств з повернення боргів. Все частіше останнім часом до колекторів звертаються Інтернет-провайдери і стільникові оператори, що використовують кредитну систему оплати послуг. Звертаються до колекторським агентствам і юридичні особи, у яких є проблеми з поверненням дебіторської заборгованості.

Відмінність роботи агентства по роботі з «поганими боргами» від деяких нелегальних методів повернення грошей в суворому дотриманні норм законодавства. Повернення боргів за допомогою погроз заподіяння шкоди здоров’ю або життю боржника не допускається. Однак, колекторські агентства розробили і використовують на практиці власні алгоритми дій для швидкого повернення простроченої заборгованості.

В першу чергу, колектори прагнуть привести до стандартів всі операції по роботі з невідповідальності позичальниками, створюючи своєрідний конвеєр по поверненню коштів. Колекторами, грунтуючись на наявних статистичних даних, сегментируются боржників з точки зору можливості стягнення заборгованості. Далі вирішується проблема з можливими методами комунікації. Для когось вистачить одного телефонного дзвінка, а деяких краще викликати в суд. Часто до боржника виїжджають, що відрізняє колекторний бізнес у нас  від США і Європи, де такі фахівці відвідують неплатників особисто лише у виняткових випадках. Говорячи про ефективність колекторських фірм, можна відзначити, що їм вдається в середньому повернути двадцять-тридцять відсотків переданих їм заборгованостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?