Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кого шукають українські роботодавці

Українська економіка на спаді: ВВП і промвиробництво продовжують падіння. Як це відбилося на ринку праці.

Швидше живий, ніж мертвий

Негативна динаміка макроекономічних показників йде в розріз з трендами ринку праці. Найбільші портали країни з працевлаштування фіксують зростання числа нових вакансій.

«З початку року, за нашими даними, кількість вакансій збільшилася на 41% або в 1,41 рази», – повідомила аналітик порталу rabota.ua Ольга Войцехова.

Сумірними темпами продовжує зростати і число розміщуваних в інтернеті резюме.

«У першому півріччі 2013 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого року приріст (кількості резюме) в середньому склав 52%», – уточнює керівник дослідницького центру hh.ua Уляна Ходорівська.

Примітно, що за офіційними даними, росла і середня зарплата по країні – з 3000 гривень у січні до 3429 гривень у липні. По Києву цей показник зріс з 4561 гривні до 5238 гривень.

Безымянный(133)

Дані: hh.ua

Звідки ноги ростуть

Як можна пояснити розбіжність динаміки ВВП з динамікою ринку праці? З одного боку, можна зробити припущення про збільшення частки «тіньової» економіки, з іншого – заглянути в галузеву структуру вакансій.

За даними сайту rabota.ua, велика кількість вакансій було розміщено в рубриках «Продажі», «Торгівля», «IT». Це вже не настільки дивно, якщо врахувати постійно зростаючий попит на програмістів і зростання роздрібного обороту більш ніж на 10% за 8 місяців (порівняно з упалим виробництвом на 5,2%). Великий попит є також на фармацевтів.

Втім, як зазначає Уляна Ходорівська, число нових вакансій поки росте і в секторі виробництва (в першу чергу, це інженери, технологи, керівники цехів). Негативна динаміка спостерігається лише у сферах бухгалтерії та фінансів. При цьому кількість резюме в цих секторах продовжує зростати. Також непросто зараз знайти роботу і юристам.

Певні труднощі з пошуком роботи можуть випробувати і фрілансери різного роду діяльності. «93% всіх вакансій увазі повний робочий день. Найменше зацікавлені в людях, які готові працювати віддалено – 0,3% », – підкреслює Ольга Войцехова.

Молодь в пошані

Складно однозначно стверджувати, наскільки вплинула на ринок праці набув на початку року новий закон «Про зайнятість населення», проте роботодавці посилили пошук молодих фахівців. Нагадаємо, що законом, в тому числі, були введені пільги для бізнесу за працевлаштування молоді.

«Основний приріст за 8 місяців 2013 припав на вакансії для студентів і випускників. У серпні кількість вакансій у рубриці «Студенти – Початок кар’єри – Без досвіду» зросла в 4,43 рази », – розповіли на порталі rabota.ua.

Правда, це ще не означає, що попит на молодих фахівців перевищив пропозицію. За кількістю розміщуваних резюме молодь також в числі лідерів, тому знайти роботу їм все ще непросто через високу конкуренцію.
Структура вакансій в 2013 році

Джерело: www.banki.ua

Безымянный2(1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?