Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кібератаки: як крадуть гроші в XXI столітті?

У наш час замість пограбувань в масках і з пістолетами зловмисники використовують більш витончені методи злодійства. Шкідливі програми, розроблені досвідченими хакерами, дозволяють швидко і непомітно знімати великі суми грошей з рахунків і замітати сліди. Про те, які віруси подібного роду «прославились» минулого року, читайте в нашому огляді.

На зміну Скіммінгу

Протягом усього 2014 «Лабораторія Касперського» інтенсивно боролась з шкідливою троянської програмою під назвою Backdoor.MSIL.Tyupkin. Знавці стверджують, що дана форма шахрайства – майбутнє сьогоднішнього скіммінгу. Процес неправомірного вилучення грошей проходить у два етапи.
Спочатку шахраї просто відкривають верхню частину банкомату ключем, після чого вставляють в оптичний привід комп’ютера банкомату диск з шкідливою програмою. Звідки беруться ключі – невідомо. Швидше за все, мова йде про підкуп працівника, що обслуговує даний банкомат. Вірус завантажується і заражає комп’ютер банкомату, після чого диск витягується.
Далі в гру вступаю збирачі грошей, звані дроп. Банкомат, заражений Тюпкіним, працює в звичайному режимі, але по неділях і понеділках в період з 01:00 до 05:00 машина може приймати додаткові команди, які вводяться за допомогою пінпада банкомату. Дроп просто вводить спеціальний ключ, який запускає меню вірусу на екрані банкомату, після чого на моніторі відображається стан касет з грошима.
Далі вірус запитує номер касети, з якої потрібно витягти гроші. Після того, як збирач грошей здійснить вибір, банкомат видає 40 банкнот. Окрім команди на видачу грошей дроп також може ввести ключ, який потягне за собою самознищення вірусу, або ж продовжить період його активності до 10:00. Подивитись, як працює Тюпкін, можете в спеціальному відеоролику, створеному «Лабораторією Касперського».

Китайські смартфони

Купуючи недорогий смартфон китайського виробництва, Ви ризикуєте обзавестись вірусом Android.Becu.1.origin, який у листопаді 2014 виявила компанія «Доктор Веб». Шкідлива програма була вбудована в ряд бюджетних смартфонів, і для того, щоб позбавиться від неї, потрібно повністю перепрошити його, видаливши всю наявну на смартфоні інформацію.
Якщо ж цього не зробити і користуватися інтернет-банкінгом зі свого телефону, ваш банківський рахунок буде регулярно спустошуватись за допомогою шкідливих програм, які непомітно встановлюються на вашому пристрої.

clip_image001

Загроза для IOS

Вірус WireLurker – це троянець, який спочатку заражав айпади і айфони, які підключалися через USB до заражених комп’ютерів. Але в листопаді 2014 дослідники з FireEye виявили, що мобільні пристрої можуть також заразитись через смс-повідомлення або електронну пошту.
Після зараження зловмисники отримують можливість завантажувати на пристрої Apple шкідливі програми, замінюючи справжні, без відома користувача. Власник телефону просто отримує повідомлення з посиланням на спеціальний контейнер з додатком iOS, який підписаний цифровим сертифікатом Apple. Програма встановлюється після того, як користувач переходить за вказаною адресою.

clip_image002

Вірус-шантажист

Simplocker для Android – це троянський вірус, який залякує жертву повідомленням про те, що на його смартфоні виявлена дитяча порнографія, у зв’язку з чим він був заблокований. Для розблокування вірус вимагає сплатити $ 300 за допомогою сервісу MoneyPak.
Щоб ефект був більш страхітливим, Simplocker фотографує нещасного власника смартфона і виставляє його фото на екрані разом з вимогою. При цьому доступ до всіх файлів на телефоні повністю блокується. Щоб заманити користувача на установку шкідливої програми, зловмисники маскують її під відео-програвач.

clip_image003

«Брат» Тюпкіна

Шкідлива програма, схожа з вищеописаним троянцем Backdoor.MSIL.Tyupkin була виявлена в Південній Америці. Аналог Тюпкіна, ім’я якому Backdoor.Ploutus.B, працює через отримання смс-повідомлень на мобільний телефон, підключений до USB-порту комп’ютера банкомату. Але ця технологія не так досконала як Тюпкін, адже при першому ж обслуговуванні верхній частині банкомату інженером вона буде виявлена.
Для того, щоб убезпечити банкомати від цього вірусу, «Лабораторія Касперського» рекомендує банкам встановлювати додаткові захисні засоби на банкоматах: сигналізацію та надійні замки верхнього відсіку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?