Новини світу кредитування та банківських послуг.

КАСКО і валютний курс: що потрібно знати страхувальнику

Що змінилося у зв’язку з падінням курсу гривні для страхувальників, яким чином регулюються тепер страхові випадки, і що в зв’язку з цим радять експерти.

Директор з розвитку регіональних продажів СК " АСКО-Медсервіс "

Що змінилося у зв’язку з падінням курсу гривні для страхувальників, які купили поліси до стрибків курсу?

Найактуальніше питання для страхувальників, які уклали КАСКО, – це приведення страхової суми за договором до відповідності з ринковою вартістю транспортного засобу.

На момент укладення КАСКО клієнт і страхова компанія фіксують у договорі вартість авто в гривнях. При цьому всі автомобілі імпортуються в Україну або «збираються» з імпортних деталей. Автомобільні деталі та матеріали для відновлювального ремонту також «прив’язані» до зростання долара.

Таким чином, страхова сума в гривневому еквіваленті (чинна при укладанні договору страхування) може бути менше, ніж ринкова вартість авто (при зростанні курсу долара) через деякий час після укладення договору КАСКО.

Яким чином тепер регулюється питання подорожчання через курсової різниці ремонту (відновлення) авто в разі настання страхового випадку?

При настанні страхового випадку в компанії визначають ринкову вартість авто на момент страхової події. Якщо клієнт не проводив дострахування свого автомобіля (з метою приведення страхової суми до ринкової вартості), страхова компанія буде виплачувати відшкодування в пропорції. Клієнт змушений буде доплачувати за ремонт автомобіля власні кошти.

imageНаприклад, на дату укладення договору страхова сума склала 200 000 грн., що відповідає 11 111 дол. (Курс – 18 грн. / Дол.). При настанні ДТП курс – 29 грн. / Дол. Ринкова вартість авто – 322 222 тис. грн. Страхова компанія несе відповідальність за 62% збитку (200 000/322 222 = 0,62). Клієнт буде доплачувати 38% від суми збитку.

Що ще потрібно знати покупцям КАСКО у зв’язку зі зниженням курсу гривні до долара?

Ще раз акцентуємо увагу, що необхідно дострахувати автомобіль, щоб страхова сума відповідала ринковій вартості.

Також потрібно пам’ятати, що отримання виплати завжди пов’язане з певними процедурами (експертиза пошкодженого автомобіля, мінімальний термін розгляду справи в страховій компанії), за час проведення яких може відбутися черговий «стрибок» долара.

Тому після огляду автомобіля експертом страхової компанії і узгодження суми ремонту з відділом врегулювання збитків, клієнт сам може починати ремонт. Наприклад, оплатити вартість деталей, щоб уникнути їх подорожчання. Врахуйте, що час доставки деяких деталей може досягати місяця і більше.

Голова правління СК « НОВА »

Що змінилося у зв’язку з падінням курсу гривні для страхувальників, які купували поліс раніше?

У зв’язку із зростанням курсу іноземних валют істотно подорожчали автомобілі в гривневому еквіваленті. Відповідно, автовласникам необхідно збільшити страхову суму в договорах страхування КАСКО і доплатити страховий платіж, щоб автомобіль був застрахований на повну вартість.

Якщо цього не зробити і відбудеться страхова подія, то виплата буде проведена в пропорції (так як умови договорів страхування відрізняються, то більш точну інформацію з даного питання клієнту краще уточнити у свого менеджера).

Яким чином тепер регулюється питання подорожчав через курсової різниці ремонту (відновлення) авто в разі настання страхового випадку?

У договорах більшості страховиків включена так звана валютна обмовка. При певних змінах курсу валюти прописана необхідність доплати страховий платіж з метою збільшення страхової суми до ринкової вартості автомобіля.

Ми розуміємо, що стрибок курсу був настільки різким, що не всі клієнти встигли звернутися до нас для оформлення додаткової угоди. У нашій СК індивідуальний підхід до кожного страхувальника: якщо ми співпрацюємо кілька років, раніше не було страхових випадків та / або клієнт застрахований за кількома видами страхування, то виплата по страховій події проводиться в повному обсязі, навіть якщо власник договору КАСКО не встиг укласти додаткову угоду про підвищення страхової суми.

Що ще потрібно знати покупцям КАСКО у зв’язку зі зниженням курсу гривні до долара?

Як згадувалося вище, основний момент – це відповідність страхової суми в договорі ринкової вартості автомобіля.

Тарифи, як правило, залишилися на колишньому рівні, але ціни на страхові послуги в гривневому еквіваленті зросли. Тому рекомендуємо клієнтам, у яких немає можливості оплачувати комплексні договору страхування, розглянути скорочення деяких опцій або зупинити свій вибір на програмі експрес-страхування, яка захистить від ризику ДТП.

У зв’язку зі сформованою ситуацією можна також звернутися до свого страховика для розгляду можливості введення більш лояльною розстрочки страхових платежів за договором страхування.

Наприклад, укладаючи договір, клієнт планував оплатити його двома платежами, сьогодні він може звернутися до свого менеджера і домовитися про щоквартальну оплату.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?