Новини світу кредитування та банківських послуг.

Картка за кордоном: тонкощі розрахунку.

Придбати перед поїздкою за кордон потрібну суму в доларах або євро на сьогодні досить складно, так як валюта в банківських відділеннях тепер буває рідко. Але це не така вже проблема. Адже за кордоном можна розраховуватись емітованою в Україні банківською картою, навіть якщо рахунок відкритий в гривнях. Сьогодні ми розповімо вам про особливості розрахунків карткою за кордоном.

При проведенні операції розрахунку або зняття готівки за кордоном списання коштів з рахунку проходить у два етапи. Спочатку, в момент проведення операції по картковому рахунку, блокується сума, яка визначається, виходячи з курсу міжнародної платіжної системи VISA або MasterCard. Ознайомитись з курсами конвертації ви можете на сайті VISA і MasterCard .
Якщо у вас підключена послуга смс-банкінгу, то в день здійснення операції вам прийде смс-повідомлення, в якому ви побачите заблоковану суму та орієнтовний залишок на рахунку. Але варто врахувати те, що ці суми не є остаточними, оскільки можуть бути змінені у зв’язку зі зміною курсу в день фактичного списання грошей.

clip_image001

Потім, протягом 2-30 днів після здійснення трансакції відбувається фактичне списання суми, відповідно до правил МПС та за комерційним курсом банку, що діє на момент списання коштів.

В рамках операції зняття готівки або розрахунку карткою за кордоном спочатку валюта операції (валюта країни, в якій проводиться трансакція) конвертується в розрахункову валюту платіжної системи (валюту, якою банк веде розрахунки з міжнародною валютною системою).
Конвертація здійснюється за курсом, встановленим відповідною міжнародною платіжною системою на так звану «розрахункову дату» (за 1-2 дні до списання коштів з рахунку). Потім розрахункова валюта операції конвертується у валюту рахунку. Конвертація відбувається в день списання коштів з рахунку за курсом, що діє на день списання.
Так, наприклад, уявімо, що ви перебуваєте у Великобританії і розраховуєтесь гривневою карткою за придбані товари. Спочатку фунти стерлінгів будуть конвертуватись в долари за курсом МСП + 1% за конвертацію відповідно до тарифів банку. І вже потім долари США будуть конвертуватися за курсом банку на момент списання.

clip_image002

Чи існує небезпека несподіваного блокування картки за кордоном? Карта блокується в двох випадках: на прохання клієнта, що загубив її, і якщо служба моніторингу банку виявила нетипову активність по карті клієнта, і виникла підозра, що пластиком користуються шахраї.
Також варто врахувати той факт, що для підвищення безпеки розрахунків деякі фінустанови блокують операції по картах в країнах, віднесених до ризикових з точки зору шахрайства. Тому перед від’їздом краще звернутись на гарячу лінію, і уточнити, чи не належить ваша країна до списку «підозрілих». Якщо це буде так, то на ваше прохання банк активує карту для країни перебування.
Як бачимо, банківська карта за кордоном – відмінне рішення проблеми з іноземною готівкою, але, в той же час, користуючись картою ви ніколи не знаєте, скільки заплатите в підсумковому рахунку. Адже курси змінюються кожен день. А списання суми може затягнутися на довго.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?