Новини світу кредитування та банківських послуг.

Капіталізація процентів по вкладу – наскільки це вигідно?

Проблема вибору виду вкладу – найактуальніша для тих, хто вирішив довірити банку свої заощадження. Для залучення більшої кількості вкладників кредитні установи (банки) намагаються надати якомога повнішу інформацію про наявні на даний час вкладах. Тому рівень інформованості населення в питаннях основних видів депозитів досить високий.

Але мало хто знає про вклади з капіталізацією, хоча дану послугу пропонують впродовж декількох років багато банків. При цьому банки постійно підкреслюють, наскільки вигідний для їхніх клієнтів даний вид вкладів. Спробуємо, по-перше, зрозуміти сутність капіталізації відсотків по вкладу, а, по-друге, розібратися, наскільки справедлива рекламна інформація про них.
Отже, «капіталізація відсотків по вкладу» передбачає щомісячне або ж щоквартальне зростання суми вкладу за рахунок додавання до основної kapitalizaciya-300x188суми процентів, нарахованих на дану суму за певний період. Потім в наступному періоді (наступний місяць або квартал) відсотки нараховуються не на початкову суму вкладу, а на збільшену суму. В результаті, як правило, прибуток даного банківського вкладу перевищує прибуток банку на таку ж суму без капіталізації. Навіть у ситуації, коли рівень процентної ставки за вкладом з капіталізацією нижче, ніж у випадку стандартного вкладу, до кінця року кінцева прибуток буде вище, ніж прибуток у разі звичайного депозиту. Розглянемо з цієї нагоди приклад. Виробляється капіталізація внеску в розмірі 50 тис. при ставці 12%. До кінця року в разі оформлення звичайного депозиту прибуток складе 6 тис. У разі капіталізації процентів по вкладу, протягом 2-го місяця проценти нараховуються не на 50 тис., А вже на суму 50,5 тис. Таким чином, щомісяця відбувається збільшення суми, на яку нараховують відсотки. До кінця року при такому вигляді внеску його сума становитиме 56337 .

Найбільш чітко проглядається вигода від капіталізації відсотків по вкладу в разі розміщення вкладу на тривалий термін. Наприклад, якщо вклад становить 10 тис. при розмірі відсоткової ставки 9%, то сума вкладу через сто років буде складати 100 тис.  у разі звичайного депозиту і більше 50 млн.  у разі розміщення вкладу на умовах капіталізації.
Цей приклад наочно демонструє, що довгострокові вклади, оформлені на умовах капіталізації, приносять гарний прибуток. Можна також підкреслити, що особливу вигоду для вкладників представляють вклади на умовах капіталізації, які не припускають повернення банку отриманих відсотків у разі дострокового вилучення вкладу вкладником.

4 Responses to Капіталізація процентів по вкладу – наскільки це вигідно?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?