Новини світу кредитування та банківських послуг.

Історія світових криз – найбільші фінансові кризи ХХ століття

Розглядаючи історію криз, як світового, так і більш вузького масштабу, можна зробити висновок, що причини криз – різні, а наслідки, як правило, дуже схожі. Вони накладають свій відбиток, не тільки на державну економіку, але й на громадян країни, які нерідко із забезпечених людей перетворюються на бідних, за один день.

Особливо багатим на світові фінансові кризи був 20 століття. Природно, що велику роль у цьому відіграли як Перша, так і Друга світові війни, які перетворили на руїни економіки багатьох держав.

Економічна криза 1907 року.

istoriya_krizisovЦя криза, який відкрив низку фінансових криз у 20 столітті, він торкнувся дев’ять країн. Причини його були економічного характеру – криза вибухнула після дій Великобританії, з метою поповнити свої золотовалютні запаси. Тоді англійський банк різко збільшив облікову ставку з 3.5% до 6%, в результаті чого, в країну потекли рікою іноземні капітали, в основному зі США. Природно, що в США, відбувся зворотний процес, через витік капіталів знизилася ділова активність, упав фондовий ринок, знизилася ліквідність, таким чином, економіка країни перебувала довго в стані рецесії. Подібні наслідки можна було спостерігати у Франції, Італії і ряді інших країн.

Криза 1914 року.

Цей світова економічна криза вибухнула напередодні війни 1914 року. Причиною його була розпродаж в повному обсязі цінних паперів іноземних емітентів. Країни прагнули продати цінні папери, щоб мати можливість фінансувати військові дії. Таким чином, криза виникла одночасно в найбільших країнах, в США, Німеччині, Великобританії, Франції та інших країнах. Національна економіка ряду країн зазнала повного краху. Ситуацію вдалося врятувати завдяки втручанню Центральних національних банків.
Однак, по закінченні війни, проблеми тільки посилилися, так як прийшов післявоєнний криза 1920 – 22 років.

Велика депресія 1929 – 1933 років.

Це був дуже глибокий і затяжний криза, яка почавшись в США, за принципом доміно, охопив всю світову економіку. 24 жовтня 1929 на фондовому ринку Нью-Йорка різко обвалився індекс Доу Джонса і курси акцій провідних компаній.

Після Першої світової війни, США переживало небувалий підйом, так як в цю країну вкладалися величезні капітали з Європи та Латинської Америки. Таким чином, падіння фондової біржі США, як за ланцюговою реакцією відбилося на фондових біржах інших країн, в результаті чого, виробництво скоротилося вдвічі, і країни охопила немислима за масштабами безробіття. Влада країн, не могли врегулювати ситуацію грошовими вливаннями в економіку. Відлуння цього масштабного кризи, відчувалися аж до 40х років 20 століття.

Криза 1957 – 1958 років.

Цей криза охопила одночасно США, Нідерланди, Великобританію, Канаду, Бельгію та деякі інші капіталістичні країни. Це був перший масштабний економічну кризу, після Другої світової війни.

Нафтова криза 1973 – 1974 років

Цей економічна криза називають нафтовим, так як він був викликаний різким стрибком цін на нафту в світі – близько 400%. Це було пов’язано з рядом причин – зменшенням видобутку нафти в арабських родовищах і війною Ізраїлю проти Єгипту і Сирії. В результаті цього політичного конфлікту, який переріс і став військовим, країни, які виступали на стороні Ізраїлю, перестали отримувати нафту з арабських країн. Ця криза торкнулася економік багатьох країн і оголив залежність їх від енергоносіїв та цін на них.

Світова криза 1987 року.

Ця криза знову почався з падіння фондової біржі в США – 19 жовтня 1987 року, коли індекс Доу Джонса впав на 22. 6%. По ланцюговій реакції завалилися і економіки Південної Кореї, Гонконгу, Австралії та Канади.

Далі пішли кризи локального характеру, у 1994 – 1995 роках був Мексиканський економічна криза, в 1997 – Азіатський, а в 1998 – Російський.

Криза 1998 року в Росії, був одним з найважчих в історії країни, основними причинами якого були величезна заборгованість по погашенню ГКО і світове падіння цін на сировину, що спричинило за собою девальвацію і дефолт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?