Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотека з державною підтримкою

Іпотека з державною підтримкою розрахована на підтримку людей, які гостро потребують поліпшення умов проживання та в даний час стоять у черзі їх на покращення. Крім того умови даної програми поширюються також і на наступні категорії населення нашої країни: молоді фахівці, вчені, працівники бюджетної сфери, військові, молоді сім’ї та інші.

Сьогодні в Росії діє кілька варіантів іпотеки з державною підтримкою, тобто держдопомогу можна отримати у вигляді дотування процентної ставки, продажу в кредит квартир перебувають у комунальній власності за пільговою ціною або надання часткової субсидії на купується в іпотеку житло.

Однак вид іпотеки з державною підтримкою залежить найчастіше від регіональної влади. Дізнатися чи проконсультуватися про діючій програмі субсидування в якомусь конкретному регіоні країни можна лише звернувшись за консультацією до місцевих регіональним органам влади, які відповідають за житлову політику.

article497Причому іпотека з державною підтримкою під час свого оформлення зажадає від майбутнього позичальника відповідності всіх вимог, які можуть пред’являтися до нього як з боку органів влади, так і з боку фінансової установи. Ці вимоги, як правило, стосуються як громадянства та прописки позичальника, так і його тривалості трудового стажу та наявності страхового поліса.

Найбільшою популярністю останнім часом користується надання державної допомоги для придбання житла. Нужденні в держдопомоги люди можуть розраховувати на наступні програми кредитування житла:

  • Кредитування молоді;
  • Іпотека для військових;
  • Держіпотека для молодої сім’ї;
  • Кредитування бюджетних службовців.

В останні роки в нашій країні поступово відроджуються студентські будівельні загони, які так само дозволяють вирішити житлове питання молодих людей. Адже бійці загонів отримують право придбати квартиру практично за собівартістю після того як вони відпрацюють певний кількість змін. Ця програма дає можливість купити нерухомість за ціною, яка значно нижче ринкової вартості.

Однак крім федеральних програм іпотечного кредитування сьогодні практично в кожному регіоні є свої власні програми. Тому вибір залишається тільки за потенційним позичальником, якому слід пам’ятати, що основною відмінністю іпотеки з державною підтримкою є найчастіше знижена процентна ставка або відсутність додаткових комісій.

Рішення про надання даної позики банки приймають, грунтуючись на сукупному доході сім і її поручителів. Крім того позичальники є учасниками зарплатного проекту кредитора, можуть розраховувати на більш привабливі умови, тобто на позику з індивідуальним підходом.

Як правило, позики в рамках соцпрограм банки надають на придбання споруджуваного і вже введеного в експлуатацію житла, а так само житла на вторинному ринку. Найчастіше за цими програмами від позичальника не вимагається платити перший внесок, але в цьому випадку кредитор має право вимагати оформити в заставу інше нерухоме майно.

Але обов’язковою умовою будь-якої соціальної програми для іпотечного кредитування є страхування ризиків від втрати або пошкодження нерухомості, що до того, ж вигідно самому позичальникові. Адже, як відомо непередбачені ситуації можуть трапитися з кожним, а в разі дії страхового поліса все зобов’язання з відшкодування виниклого збитку будуть покладені на страхову компанію.

Мінімальний термін кредитування визначає банк, а максимальний не може перевищувати 30 років, причому максимально можлива сума грошей, на яку може розраховувати позичальник, звичайно не перевищує 1 мільйон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?