Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотека: всі за і проти

Іпотекою називається довготривалий кредит під заставу певної нерухомості. У  іпотека застосовується як кредит на придбання житла, яке дуже часто залишається в заставу кредитору, але у вигляді застави можна застосовувати житло, яке вже є у власності. Іпотечні кредити можуть видавати банки, а умови кредитування у всіх абсолютно різні.

В іпотеки є позитивні і негативні сторони. Основною її перевагою є можливість придбання квартири сьогодні, а вже після цього – погашення кредиту по ній. При цьому житло, що купується по іпотеці, моментально стає власністю свого позичальника. Дуже важливим плюсом будь-якого ipoteka_za_i_protiv-199x300житлового кредиту можна сміливо назвати фіксовану процентну ставку, яка взагалі не залежить від рівня проведеної інфляції в країні. Тобто, продавши куплену за іпотекою квартиру всього через 1 рік, можна повною мірою погасити з’явилася заборгованість по кредиту і залишитися з певною грошовою сумою. У процесі оформлення кредиту на придбання квартири чи інших видів нерухомості надаються спеціальні податкові пільги (відрахування), що не перевищують 500 000. Відрахування надається тільки один раз. Оформлення іпотеки супроводжується спеціальним страхуванням ризиків втрати відповідного права власності на окрему квартиру, а також втрати працездатності самим позичальником.

Великим «мінусом» іпотеки є переплата по кредиту. Але саме найбільше невдоволення викликає безліч тонкощів оформлення іпотеки. Наявність стартового внеску від 10 до 30% суми всього житлового кредиту, документальне підтвердження Ваших доходів, наявність громадянства і реєстрації, стаж роботи на єдиному місці, уявлення поручителів по кредиту – найголовніший недолік іпотеки. Крім всього цього, при оформленні житлового кредиту позичальникові потрібно нести ряд витрат: на правильне розгляд заявки на кредит, а також відкриття окремого позичкового рахунку та послуги найнятого нотаріуса. Всі ці платежі можуть становити близько 10% від стартового внеску на кредит.

Вирішувати для самого себе, чого в сучасній іпотеці більше: хорошого і поганого, належить кожному окремо. У є пара іпотечних програм і дуже великий вибір банків, які надають житловий кредит, і будь-яка людина, що бажає вирішити власний квартирне питання, зможе для себе підібрати найоптимальніший варіант.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?