Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотека пенсіонерам, безробітним і боржникам

Приймаючи рішення оформляти іпотеку, багато хто напевно замислюються про те, чи існує яка-небудь альтернатива класичному іпотечному кредитуванню. На сьогоднішній день реалізується кілька варіантів отримання кредиту на житло відмінних від іпотеки. У кожному з них є свої плюси і мінуси, проте їх існування цілком виправдане.

clip_image001

Для більшої кількості громадян іпотечне кредитування є чи не єдиним доступним варіантом обзавестися власним житлом і якісно поліпшити житлові умови. Однак фахівці стверджують, що іпотека на сьогодні доступна лише 10% громадян, у той час як понад 50% реально потребують зміни житлових умов. Тим не менш, багато хто просто не має реальної можливості скористатися іпотекою або альтернативними способами отримання житла в кредит.

Банки пред’являють до позичальників досить великий список вимог щодо віку позичальника, рівня його доходів і способів їх підтвердження, кредитної історії та ін. Невже немає ніяких варіантів скористатися іпотечними програмами тим, хто має борги за іншими кредитами, безробітним, людям пенсійного віку та просто тим, хто має недостатній за банківськими мірками дохід?

Спробуємо розібратися, з доступними варіантами для пенсіонерів, людей з низьким рівнем доходів, безробітних та боржників.

Іпотека пенсіонерам

Працюючі пенсіонери та не працюючі також відчувають цілий ряд складнощів при оформленні іпотечного кредиту. Звичайно, у багатьох іпотечних програмах обмовляється факт того, що вік іпотечних позичальників обмежується 70-80 роками. Однак іпотека пенсіонерам – це лише формальність, на ділі ж чоловік у віці 50-55 років, за рідкісним винятком, отримують відмову по іпотеці в банківських структурах.

Середня тривалість життя в Україні така, що банки просто побоюються, що їх позичальники не доживе до закінчення терміну дії кредиту, а шукати потім тих, хто буде погашати заборгованість – неймовірно складно і клопітно. Та й страхові компанії з великим небажанням погоджуються страхувати іпотечні угоди з літніми людьми, що позначається на підвищенні тарифів страховки.

Що робити? Чи доступна іпотека пенсіонерам? Найбільш прийнятним способом є оформлення іпотечного кредиту на дітей і онуків, де літні батьки, бабусі і дідусі можуть виступати в якості співзаймачів. Банк не буде відслідковувати, хто саме вносить щомісячний платіж – можливість домовитися існує.

Іпотека з низьким рівнем доходів

Багато хто з нас не можуть надати банку «хорошу» довідку про доходи з причини того, що офіційна зарплата істотно відрізняється від тієї, яку ви отримуєте насправді. «Сірі» доходи мають велика кількість українців. Що може допомогти в такій ситуації отримати достатній кредит на покупку власного житла?

Якщо кредитна історія у вас в порядку, ви можете домовитися з банком про непрямі способи підтвердження своїх доходів. Загалом, домовлятися можна.

Якщо дохід реально низький, варто також звернути увагу на можливість виступати співзаймачем, тоді банк буде враховувати сумарний дохід. Наприклад, брати іпотеку спільно з чоловіком або дружиною, батьками, родичами і т.д. Вирішити проблему можна також через будощадкаси, які після тривалого затишшя в останні роки активізували свою діяльність. Для цього вам необхідно укласти договір зі будощадкасах, в якому буде позначено коли і якою сумою коштів ви будете володіти.

Іпотека безробітним і боржникам

Кредитна історія позичальника – це своєрідне досьє на нього, документація, яка підтверджує його надійність для банківської структури. Якщо у вас є заборгованості по кредитах, якщо в минулому ви не відрізнялися справними платежами за взятими на себе зобов’язаннями перед банком, то розраховувати на те, що вам вдасться оформити іпотеку не варто. Боржникам відмовляють всі банки – для них ви безперспективні як позичальник. Так що, якщо вже приймаєте рішення взяти іпотечний кредит, постарайтеся, щоб Ваша кредитна історія, записана в органах БКІ була гранично хороша.

Інша справа, боржники, які вже отримали іпотечні кредити, і в силу ряду обставин втратили можливість його погашати (безробіття, криза, зростання курсу долара – причин може бути дуже багато). Що робити в такій ситуації, чи можна отримати іпотеку безробітним?

Фахівці рекомендують в жодному разі не намагатися ховатися від банку, тоді у вас є шанс таки не втратити куплене в кредит житло.

Підведемо підсумки

Як бачите, не все так безнадійно, як здається на перший погляд. Варто розглядати всі пропоновані варіанти. Цілком можливо, що вам вдасться знайти найбільш зручну і реальну схему придбання житла в кредит, навіть якщо за мірками банку ви є невигідним і «ризикованим» клієнтом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?