Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотека на новобудову. Порядок реєстрації іпотеки

Іпотека дуже часто є вирішенням житлових проблем позичальників, які купують квартиру чи інше житлове приміщення на вторинному ринку нерухомості. Але нове житло, в основному, виявляється набагато комфортніше, при цьому дуже часто його ціна незначно відрізняється від «вторинки». У цій статті Вашій увазі буде представлено алгоритм отримання іпотеки на новобудову, процес, безпосередньо від вибору об’єкта та реєстрації самої іпотеки до повного в’їзду в нове житло.

Отже, процес реєстрації іпотеки на новобудову

Всі дії позичальника щодо отримання іпотечного кредиту на новобудову протікають спочатку на тлі спорудження об’єкта нерухомості, потім після повного введення новобудови в експлуатацію.

Під час будівництва новобудови реєстрація іпотеки здійснюється таким чином:

1. Вибір об’єкта.

2. Звернення в банк і відповідна подача заявки. Термін розгляду часто – 3-5 днів.

3. Укладення договору якісного пайової участі з забудовником.

4. Оплата стартового внеску.

5. Реєстрація нового договору пайової участі в реєструючому регіональному органі. 7 робочих днів.

6. У банк віддається зареєстрований договір повного пайової участі і з банком укладається спеціальний договір щодо застави майнових прав.

7. У відповідному органі реєструється договір про заставу майнових прав. 7 робочих днів.

8. Після реєстрації договору про заставу, Ви станете дуже близькі до того, щоб купити новобудову в іпотеку: банк на Ваш рахунок перерахує суму кредиту.

9. У день видачі іпотечного кредиту потрібно обов’язково застрахувати власне життя, а також втрату Вами працездатності у страховій компанії. Найчастіше банк, який оформляє іпотеку, рекомендує одного або пару страховиків-партнерів, з якими можна укласти договір.

10. Тепер Ви маєте право перерахувати суму іпотечного кредиту безпосередньо на банківський рахунок свого забудовника.

ipoteka_na_novostroiku-289x300Коли новобудова буде споруджена і здана в експлуатацію, алгоритм дій буде таким:

1. Підпис акта прийому-передачі квартири з обраної будівельною компанією. Оформлення техпаспорта на житло, оцінка житла оціночної компанією.

2. Складання заставної на об’єкт обраного застави та подача її до реєструючого регіональний орган протягом 10 робочих днів з часу підписання акту прийому-передачі зі своїм забудовником.

3. Реєстрацію заставної. 7 днів.

4. Висновок зі страховою компанією спеціального договору іпотечного страхування предмета іпотеки. Це повинно відбутися не пізніше 10 робочих днів, починаючи з дати державної реєстрації відповідного права власності на житло.

Для того, щоб все пройшло швидко можна вдатися до допомоги іпотечного брокера, які мають в наявності актуальні бази даних по пропозиціях різних банків, а також підтримують тісні взаємини з багатьма кредитними організаціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?