Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотека для безробітного: міф чи реальність?

Купити нерухомість за власні заощадження сьогодні може дозволити собі далеко не кожен. Доводиться збирати на власне житло довгі роки. Але є й інший варіант – програми іпотечного кредитування. Правда, сьогодні для багатьох злободенних є питання, чи можна отримати іпотеку в банку, не маючи офіційного місця роботи. Експерти переконані, що це цілком можливо, якщо враховувати деякі нюанси.

Житловим кредитуванням з початковим внеском займаються дуже багато банків. Завжди можна знайти досить вигідну пропозицію, яке дозволить стати власником квартири в новобудові або нерухомості із вторинного ринку. Особливо вигідними є пропозиції для позичальників з відмінною кредитною історією. 

Такі кредитні пропозиції виявляються доступними багатьом, але не всім, а все тому, що чимала кількість людей мають сіру або чорну заробітну плату. Є багато людей, які вважаються безробітними, хоч і мають постійне джерело доходу. 

Коли людина, що бажає отримати житловий кредит, не може надати кредитору довідку про доходи, в такому випадку практично кожна кредитно-фінансова організація буде давати відмову, та й на держпідтримку тоді теж можна буде не сподіватися. Існує, правда, кілька способів, які іноді допомагають позичальникові схилити банк на користь позитивного рішення. 

Чи можна отримати іпотеку, працюючи неофіційно?

Такий варіант іпотеки з початковим внеском може виявитися доступним не завжди, але маючи гостру потребу в покупці нерухомості, варто спробувати. Розглянемо кілька способів, які іноді допомагають в отриманні кредиту особам, які не мають офіційного працевлаштування. 

Якщо людина працює на підприємстві, де не може отримати довідку за офіційною формою, але володіє гарною кредитною історією, на цей рахунок слід поговорити зі співробітником кредитного відділу. Існують банки, що погоджуються за іпотечними програмами на довідку за своєю формою банку, заповнення якої проведе роботодавець потенційного іпотечного позичальника, працюючого неофіційно. 

Часто проблема з оформленням позики на житло виникає у людей без офіційної роботи, які ніде не зареєстровані. До них відносяться такі професії, як: няні, фрілансери, репетитори тощо. Банки відмовляють у видачі великих кредитів таким особам, бо не можуть бути впевненими в їх доходах, а позичальник не може представити своїм словами офіційного підтвердження. 

Щоб отримати документ, який би розповів кредитору про доходи, позичальнику слід оформити свою діяльність в якості приватного підприємниця (ПП). Подібним документом стане декларація про доходи, яку періодично потрібно ПП подавати в податкову. 

Часто змінити рішення банку і отримати бажану іпотеку допомагає запропоноване позичальником без офіційної роботи особисте майно, яке буде виступати заставою по кредиту. У випадку з іпотечним кредитом зазвичай запорукою стає придбаний об’єкт, але якщо у людини є у власності якась інша нерухомість, тоді він її може закласти. 

Більше шансів також буде у позичальника, який не має офіційної роботи, який знайде співпозичальника або поручителя з офіційною роботою і відмінним заробітком, і обов’язково з документом про доходи. 

Неможливо буде змінити рішення кредитора, якщо позичальник, в тому числі і ПП, має поганий рейтинг. У такому випадку спершу доведеться подумати про виправлення кредитної історії. 

Недоліки програм для людей без офіційної роботи

Складнощі в отриманні іпотеки з початковим внеском будуть переслідувати такого позичальника постійно і почнуться вони вже при пошуку кредитора, адже далеко не всі кредитно-фінансові організації погоджуються ризикувати і укладати угоди з позичальниками, які не мають офіційного місця роботи. 

Щоб якось полегшити пошуки, людині, яка працює десь неофіційно, краще скористатися інтернетом, там же відразу можна познайомитися з рейтингами відповідних кредиторів і відгуками людей, які користувалися послугами цих організацій. 

Пропозиції стандартної іпотеки для позичальників з постійною роботою, і тим більше програми, за якими передбачена державна підтримка, виявляються більш вигідними. Ставки іпотечних пропозицій, для людей без офіційної роботи виявляються набагато більшими, так як допомагають кредитору застрахувати себе від серйозних ризиків. 

Спонтанно таку іпотеку отримати мало хто зможе, так як зазвичай кредитори вимагають від подібних позичальників великий початковий внесок і часто накопичення піде не один рік.

Де ще можна отримати кредит?

Якщо людині без офіційної роботи не вийде оформити іпотеку в банку, не варто впадати у відчай. Потрібно розібратися з тим, як ще можна досягти бажаного результату. Одним з варіантів вирішення проблеми є звернення до забудовника за розстрочкою, правда, такий варіант не дозволяє використовувати держпідтримку, в той же час він і не найгірший. 

У більшості випадків продавцю нерухомості не потрібні ніякі довідки, навіть документи про доходи. Він так само не зверне уваги на погану історію покупця, що працює неофіційно, а все тому, що ризики у забудовника виявляються значно меншими, якщо порівнювати їх з ризиками банку. 

Якщо у людини без офіційного працевлаштування виникають проблеми, які тягнуть за собою проблеми з виплатою розстрочки за нерухомість, забудовник просто продає нерухомість іншій особі. До достоїнств такого вирішення питань з житлом варто віднести швидкість і простоту оформлення розстрочки, так як часто для укладання угоди потрібен всього один день, після чого позичальник може заселятися в своє нове житло. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?