Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотека: чи можуть забрати за борги квартиру?

Під час укладання угоди іпотечного кредитування позичальникові додатково доводиться укладати договір застави. За цією угодою квартира або інша нерухомість, яка купується, стає заставним об’єктом, і залишається їм до тих пір, поки позичальник повністю не розрахується з кредитними боргами.

Людина, яка йде на таку угоду природно побоюється, що фінансова організація може конфіскувати об’єкт. Якщо позичальник добре справляється зі своїми обов’язками, йому не потрібно ні про що турбуватись. Боржники мають розуміти, що на дії з конфіскацією заставного об’єкта банківські установи йдуть тільки в крайньому випадку, коли вже не бачать іншого способу домогтися від іпотечного позичальника виконання зобов’язань за кредитною угодою. 


Що трапляється при накопиченні боргів?

Банківські організації розуміють, що в житті людини можуть виникати різні ситуації, коли фінансове становище істотно погіршується, і з’являються борги по іпотеці. Ніхто відразу з кредиторів не намагається забрати заставний об’єкт. Банку не вигідно займатись продажем нерухомості і набагато зручніше просто зробити так, щоб позичальник впорався зі своїми зобов’язаннями сам. 

З цієї причини кредитор намагається налагодити контакт з боржником і останньому варто піти на взаємодію з банком. Якщо фінансова організація пропонує прийти в офіс, слід домовитись на зручний час та все-таки відвідати банк. Гірше від цього точно не буде, а ховатись від кредиторів – не найкращій вихід.

 Зазвичай проблеми з виплатою іпотеки банки пропонують вирішити через реструктуризацію боргу, в ході якої продовжується кредитний термін. Обов’язкові місячні платежі в цьому випадку зменшуються, що в свою чергу призводить до зниження навантаження на бюджет позичальника. 

В окремих випадках кредитори можуть пропонувати оформлення кредитних канікул. Такий варіант може бути дуже вигідним для деяких позичальників, наприклад, для осіб, які втратили роботу, які планують найближчим часом знайти нове місце з хорошим розміром заробітної плати, щоб знову почати виплачувати іпотечний кредит на колишніх умовах. Такі канікули зазвичай оформляють на термін в 6-12 місяців. 

Конфіскація майна

Коли протягом деякого часу банк намагається зв’язатися з позичальником і домовитись про погашення іпотечного кредиту, але такі дії не призводять ні до якого результату, фінансова організація іде на крайні заходи.  Під такими заходами як раз і мається на увазі конфіскація закладеного майна. Як правило такого можна очікувати через 4-8 місяців з моменту утворення заборгованості. Ще за місяць банк письмово повідомляє свого клієнта про початок такої процедури. 

В цей час боржник ще може сам зв’язатись з кредитором, щоб розібратись з усіма проблемами за іпотечним кредитом. Якщо позичальник не має можливості розплатитись повністю з іпотечним боргом, кредитор звертається до суду з проханням дозволити конфіскацію нерухомості. Такі прохання завжди отримують схвалення, адже у кредитора на руках є договір застави з підписом боржника. Після конфіскації нерухомість продається і з отриманих грошей проводиться погашення іпотечного боргу. Якщо виручити за об’єкт вдалося більше, ніж заборгованість, кошти, що залишилися передаються вже колишньому позичальникові. Якщо ж менше, тоді суд змусить боржника сплатити додатково решту.

Проблемою при конфіскації нерухомості може стати факт реєстрації в ній неповнолітньої дитини. Тому банки зазвичай не дають згоди на це.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?