Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотека без первісного внеску – в якому банку взяти кредит?

Бувають ситуації, коли потрібно придбати житло, однак грошей на перший внесок немає. Як бути в такій ситуації, і чи можна зараз отримати в банку іпотечний кредит без початкового внеску? Про це в матеріалі нашого експерта …

Початковий внесок – це різниця між вартістю придбаного об’єкта нерухомості та сумою наданого іпотечного кредиту. Розмір початкового внеску є одним з основних параметрів, що визначають величину процентної ставки за кредитом. У міру зниження початкового внеску зростає ризик банку щодо зворотності виділеного кредиту у випадку неплатоспроможності позичальника. Тому зниження початкового внеску неминуче обертається для позичальника підвищенням витрат по обслуговуванню кредиту за рахунок зростання процентної ставки.

З іншого боку, величина мінімального початкового внеску по іпотеці характеризує ступінь впевненості банку-кредитора у зростанні цін на кредитованого житлову нерухомість. Так, на тлі інвестиційного буму в 2005-2008 роках російські банки спочатку зменшили вимоги за первинними внесками іпотечних кредитів, а згодом стали надавати кредити з нульовим початковим внеском. У наслідку в ході гострої фази економічної кризи в 2008-2009 роках практика видачі іпотечних кредитів без початкового внеску була припинена. Надалі в міру фінансової стабілізації російські банки знову почали знижувати вимоги до позичальників щодо першого внеску. У даний момент серед пропозицій іпотечного кредитування банків, що входять до числа десяти найбільших за обсягом виданих іпотечних кредитів, знову з’явилося перше речення про іпотеку без початкового внеску. Причому не від Ощадбанку, а від банків поменше.

Іпотечні кредити без первісного внеску маються на лінійці кредитних продуктів Запсибкомбанк, який є одним з найбільших банків Уральського sostav_i_stryktyra_kapitalnih_vlozheniiФО і входить до числа 10 банків країни з найбільшими обсягами іпотечного кредитування. Банк надає кредити без початкового внеску на придбання готового і споруджуваного житла.

Вимоги до позичальника:

• Громадянство, місце роботи і постійна реєстрація за місцем розташування однієї з філій банку.

• Стаж на останньому місці роботи не менше 6 місяців, безперервний стаж – не менше 1 року.

• Вік позичальника на момент планового погашення кредиту не повинен перевищувати 65 років. Якщо на момент видачі кредиту позичальник має вік 50 і більше років, то потрібно поручительство дружини (чоловіка) і одного з повнолітніх спадкоємців. Причому, якщо на момент планового погашення кредиту позичальник не досягає пенсійного віку, то поручительство не потрібно.

Умови кредитування:

• Мінімальний початковий внесок по іпотеці – від 0%.
• Термін кредитування – до 30 років.
• Максимальна сума кредиту при необхідності визначається по сукупному доході всіх членів сім’ї і поручителів.
• Ставка за іпотечним кредитом строком на 10 – 30 років без початкового внеску на придбання нерухомості в споруджуваному будинку становить 16,5% до моменту закінчення будівництва та 15% – з моменту оформлення права власності. Для кредиту строком до 10 років – відповідно 16,3% і 14,8%.
• Ставка кредитування для кредиту строком на 10 – 30 років без початкового внеску не придбання готового житла становить 15,0%, а для кредиту строком до 10 років – 14,8%.
• Комісія за видачу кредиту не стягується.
• Термін розгляду кредитної заявки – не більше 4 днів.

Страхування

Спосіб страхування вибирається позичальником з числа наступних схем: комплексне страхування (особисте страхування, страхування титулу і об’єкта кредитування) або вибіркове страхування, що включає тільки страхування об’єкта кредитування. В останньому випадку процентна ставка збільшується на 0,7% – 1,0%.

Погашення

Можливе дострокове погашення кредиту без утримання комісій, без попереднього повідомлення і подачі заяви, а також без обмежень по сумі. Після часткового дострокового погашення здійснюється перерахунок розміру платежу.

Санкції

За прострочений платіж банком нараховується пеня в розмірі 0,5% від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.

Подорожчання кредиту без початкового внеску порівняно з кредитом з внеском у розмірі 10% становить 0,5% в річному вираженні.

Таким чином, відсутність первинного внеску в даний момент не є непереборною перешкодою для отримання іпотечного кредиту. Серед кредитних пропозицій банків в даний момент часу є іпотечні програми без первісного внеску. Однак позичальникові слід мати на увазі, що в цьому випадку його витрати по поверненню кредиту зростають у порівнянні з кредитуванням з початковим внеском.

Іншим способом отримання іпотечного кредиту без початкового внеску є надання в заставу іншого житлового приміщення. Процентні ставки при такому варіанті кредитування також перевищують стандартні ставки банку. Крім того, банком можуть бути накладені деякі обмеження щодо заставної нерухомості, наприклад, обмеження на постійну реєстрацію мешканців.

Умови кредитування не відрізняються від базових тільки для випадку кредиту на покращення житлових умов, коли позичальником продається наявна в нього житлова нерухомість з частковим погашенням наданого кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?