Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотека: 10 міфів про кредитування житла

Іпотека: 10 міфів про кредитування житла

У сучасній економічній ситуації далеко не всім щасливого придбати житло за власні кошти. Саме тому більшість бажаючих проживати у власних стінах звертаються в банк для оформлення іпотеки. Житло в кредит сьогодні знову стає доступним, але як і пару років тому, навколо такої позички і її оформлення літає багато питань, відповіді на які намагаються дати самі позичальники, тим самим вводячи в оману і себе і своїх рідних і близьких, лякаючи всіх навколо, що іпотека це страх і ланцюги на все життя.

Отже, овіяна іпотека 10 міфами про кредитування житла, які можна стерти зі своєї пам’яті за лічені секунди.
Перший страх це те, що звернувшись в агентство нерухомості, вам неодмінно нав’яжуть якийсь певний банк. Необхідно чітко усвідомити, банк це банк, агентство це агентство, просто іноді їх співробітники набагато більше знають підводні камені кредитування, ніж самі працівники фінансової установи.
Міф 2, банк не ризикує при видачі кредиту, йому це вигідно, тому видає кредити всім охочим. Банк дуже строго оцінює свої ризики, і тому вимоги для отримання достатньо високі.
Міф 3, після оформлення іпотеки, банк стає фактичним власником житла. Власником стає людина, яка підписує куплю продаж нерухомості, просто без дозволу банку, поки житло в кредиті, позичальник не може здійснювати будь-які операції.
Міф 4, кредит оформляється безкоштовно. Оцінка житла, розгляд документів, страховки і комісії – це все потрібно сплатити перед отриманням кредиту, так що крім першого внеску на житло необхідно мати ще НЗ на всі витрати.
Міф 5, без початкового внеску неможливо оформити іпотеку. Насправді це можливо, але тоді в заставу необхідно надати щось ще, бажано ще одну квартиру.
Міф 6, позичальник отримує в кредит заявлену суму. У реальності позичальник отримує суму, запропоновану кредитним комітетом з урахуванням першого внеску або ж інших платежів.
Міф 7, страхова компанія покриває всі ризики, навіть невиплату по кредиту. Страхова компанія не має ніякого відношення до банківської діяльності і являє собою звичайне страхування тільки на користь банк в разі чого.
Міф 8, іпотека на недобудову на увазі під собою заставу непобудовані квартири. Для отримання кредиту на квартиру або будинок в процесі будівництва потрібно буде підшукати іншу заставу, або ж оформляти майнові права в акредитованих банком будівельних компаніях.
Міф 9, у разі банкрутства банку необхідно буде відразу закрити іпотеку з виплатою всього боргу. Банк нікуди безслідно не зникає, просто поміняється Вигодонабувач.
Міф 10, якщо через кілька років станеться форс-мажор і неможливо буде виплачувати кредит, то губляться і виплачені гроші за кредитом та сама квартира. Банк завжди йде на зустріч, можна продати квартиру спільно з банком і закрити невиплачену частку, а можна оформити відстрочку по платежах до настання кращих часів.
Іпотека 10 міфами овіяна не даремно, адже найчастіше це відповіді на питання, які самі ж позичальники і придумують на свій страх і страх оточуючих. Насправді, не все так страшно, як здається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?