Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотечний внесок: Що це таке і для чого він потрібен

Велика частина об’єктів різної нерухомості сьогодні купується людьми шляхом оформлення іпотечного кредиту. Щоб скористатися довгостроковими програмами житлового кредитування людині обов’язково слід мати деяку суму власних грошових накопичень, які будуть потрібні для оплати послуг різних фахівців, а так само для внесення первинного платежу, адже він практично за всіма нині існуючим пропозицій є обов’язковим.

Початковий внесок за іпотечними програмами від різних кредиторів буває різного розміру. Мінімально можна знайти програми з 10-відсотковим початковим внеском. Можна спробувати знайти житловий позику і зовсім без такого платежу, ось тільки зробити це буде непросто, та й сам кредит виявиться менш вигідним. Чим більшу кількість власних коштів готовий позичальник відразу пустити на оплату нерухомості, тим більше йому буде довіряти обраний кредитор, що значно позначиться на розмірі річної ставки.

Поняття іпотечного внеску

Деякі банки, що пропонують населенню програми житлового кредитування, придумали спеціальний вклад для тієї частини населення, яка найближчим часом планує оформити іпотеку. Такий варіант депозитного рахунку мало чим відрізняється від звичайного вкладу. На нього можна буде в будь-який додавати деяку грошову суму, плюс до всього банком нараховуватимуться на цю суму відсотки.

Використовувати кошти з такого рахунку можна буде тільки для оплати початкового внеску по житловій позиці. В цьому якраз і полягає головна особливість іпотечного внеску. Якщо позичальник за час дії іпотечного внеску передумав купувати нерухомість, він зможе отримати свої кошти, але це буде тільки накопичена ним сума. Відсотки в такому випадку банк виплачувати відмовиться.

Переваги іпотечного внеску.

Якщо людина вирішує скористатись коштами іпотечного внеску за призначенням – для внесення першого внеску по іпотеці, то вона отримає масу переваг. Зазвичай до такого клієнта банк-кредитор ставитися з великою довірою, а тому пропонує житлові позики на дуже вигідних умовах. Деякі великі банки можуть для іпотечних вкладників пом’якшувати умови житлового кредитування, в результаті чого процедура укладення такої угоди буде проходити швидше. Ще великі фінансово-кредитні організації для своїх клієнтів, що мають іпотечний внесок, скасовують всі комісії, які супроводжують стандартну угоду житлового кредитування.

Як відкрити іпотечний внесок

Скористатися можливістю оформлення іпотечного внеску може кожен громадянин. Умови відкриття виявляються у всіх банках свої. Вклад може бути тільки в національній валюті. У рік нараховується на такий рахунок всього кілька відсотків, але зате все це в подальшому компенсується меншою річною ставкою за іпотечним кредитом, який оформляється в цьому ж кредитно-фінансовій установі. Терміни дії іпотечного внеску вказуються в угоді і зазвичай складають 4-6 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?