Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотечний кредит на земельну ділянку

Для купівлі земельної ділянки під будівництво житлового або дачного будинку необхідна деколи достатньо велика сума. Одним з найбільш прийнятних варіантів в цьому випадку може стати земельна іпотека. Цей вид кредиту на земельну ділянку надають не всі банки. І, незважаючи на те, що оформлення іпотеки – досить складна процедура, що займає багато часу і має відносно жорсткі умови, для тих, хто хоче мати власний будинок, іпотека може стати єдиним правильним рішенням.

clip_image002

Якщо земельна іпотека надається на ділянку, що не має нерухомості, то в якості застави виступає безпосередньо ділянка. Оцінка ділянки може бути різна, і в кожному конкретному випадку визначається в залежності від місця його розташування, наявності інженерних мереж, транспортної розв’язки і т. д. У зв’язку з цим кожна фінансова установа, яка надає кредит на земельну ділянку, визначає свої вимоги до ділянки.

Найчастіше до земельної ділянки висуваються такі вимоги:

  • вона повинна бути виділена із земель населених пунктів, призначених для індивідуального житлового будівництва або ведення власного підсобного господарства. Іпотека під землі сільськогосподарського призначення банками надається дуже рідко;
  • ділянка повинна знаходитися в регіоні, де працює установа, що надає кредит або поруч з ним. Найчастіше банки строго визначають відстань, на якій повинна розташовуватись ділянка міста, де знаходиться їх представництво, в основному це не більше 60 – 70 км від населеного пункту;
  • не допускається розташування земельної ділянки в природоохоронних або резервних зонах;
  • поруч з ділянкою не повинні знаходитися шкідливі виробництва, смітники і т.д .;
  • до ділянки повинен бути забезпечений під’їзд на автомобілі в будь-який час року;
  • краще, якщо до ділянки прокладені основні комунікації;
  • розміри земельної ділянки повинні бути не менше, ніж шість соток;
  • ділянка не повинна мати ніяких обтяжень;
  • продавець земельної ділянки повинен мати на неї свідоцтво про право власності.

Також багато банки охочіше надають іпотеку, якщо земельна ділянка знаходиться в облаштованому котеджному селищі.

При оформленні земельної іпотеки позичальник оплачує самостійно близько 25% від загальної ціни ділянки. Відсоток по кредиту становить від 20% до 28% на рік у вітчизняній або 10% – 15% в іноземній валюті. Період кредитування може бути наданий до 30 років.

Умови для оформлення іпотеки всі фінансові установи пред’являють майже однакові. Для того, щоб отримати кредит на покупку землі від клієнта вимагається надання банк певної форми заяви, документів про працевлаштування та доходи, а також про сімейний стан.

Після винесення банком позитивного рішення про видачу кредиту на придбання земельної ділянки, позичальник відповідно до вимог банку підбирає собі ділянку і проводить оцінку її вартості. Крім цього йому потрібно буде надати всі правовстановлюючі документи на дану ділянку.

Після чого в певний день відбувається укладення договору купівлі-продажу, іпотечного договору та договору про страхування ділянки. Власні кошти позичальника (початковий внесок) разом з позикових сумою кладуться в банківську комірку на зберігання. Після цього проводяться всі необхідні процедури з оформлення на придбаний клієнтом ділянку свідоцтва про право власності.

Процес отримання іпотеки на земельну ділянку з будинком або іншою нерухомістю практично не відрізняється від зазначеного вище. Різниця тільки в пакеті документів, які необхідно надати в банк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?