Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотечний брокер

Ця спеціальність виникла у зв’язку з великим зростанням кредитних організацій, які займаються іпотекою і великою кількістю іпотечних програм. Кредит на житло вважається більш складним, ніж споживчий кредит або ж автокредит, тому роль кредитних брокерів тут набагато помітніше.

Іпотечний брокер – це юридична або фізична особа, яка має професійні навички і добре розбирається в ситуації, яка склалася на ринку іпотечного кредитування. Він допомагає клієнтам вибрати нерухомість, перевіряє попередньо всі документи і співпрацює зі страховими компаніями, продавцями і державним реєстратором. Якщо позичальник не може або просто не хоче сам розібратися у всьому потоці цієї інформації, то такий фахівець завжди прийде йому на допомогу.

article499Існують іпотечні незалежні брокери і відділи по іпотечному кредитуванню, які входять до складу ріелторських агентств. Працівники агенцій іменуються точно так само. Основною перевагою такого помічника по кредитуванню вважається наявність практики в процедурі іпотечного кредитування та особисті контакти з банками, що надають такий вид позики.

За послуги сплачується або якась фіксована сума, або обумовлений відсоток від суми позики. Зазвичай він становить від одного до п’яти відсотків. Деякі агентства нерухомості надають послуги безкоштовно, але за умови, що клієнт буде шукати і купувати житло за допомогою саме цього агентства.

Послуги брокера можуть обійтися і набагато дешевше, навіть якщо клієнт і не стане звертатися за послугами до ріелторів. Все залежить від того, що потрібно позичальникові від брокера: вибір найкращої кредитної програми або ж щоб фахівець подавав у банк і перевіряв всі документи самостійно. Споживач може легко заплутатися в різновидах агентств, які пропонують різноманітні послуги по іпотечному кредитування .

Зараз в Росії діють, щонайменше, три види іпотечних брокерів. Перші – це різні фірми, які надають своїм клієнтам повний комплекс послуг з придбання житла. Всі процеси йдуть тут паралельно: починається пошук потрібного банку, потім підбирається підходяща нерухомість і потім відбувається схвалення її у фінансовій організації.

Друга категорія брокерів – це фірми, які лише підбирають для клієнта кредитну програму і отримують схвалення банку. Такі компанії зацікавлені в більшій мірі, щоб підібрати для людини найвигіднішу програму.

Третя категорія таких фахівців відрізняється тим, що для клієнта їх послуги будуть зовсім безкоштовними, так як свою марку ці компанії отримують від фінансових установ. Начебто для позичальника це і вигідно, але потрібно знати, що, скориставшись послугами таких фахівців, у клієнта немає жодних гарантій, що фінансова організація, з якою його звів брокер, в кінцевому результаті видасть йому позику. Після того, як брокер приведе людину в банк, далі він не несе ніякої відповідальності за його кредитну долю. Позичальник самостійно збирає всі документи і потім подає заявку.

Однак на користь всіх брокерів говорить один значний факт – економія. Начебто його послуги і є для майбутнього боржника додатковою витратою, але в багатьох випадках такий варіант дозволить заощадити і отримати позику дешевше, ніж при зверненні в банк самостійно. Це трапляється в періоди проведення акцій фінансової установи та її партнера-брокера.

У цей час для клієнтів встановлено пільговий режим: вони можуть отримати позику за зменшену комісію або взагалі без комісії. Якщо її зовсім не буде, то людина платить фахівцеві тільки один відсоток і виявиться у виграші. За допомогою брокерів можна отримати пільгову процентну ставку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?