Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іпотечне страхування

Кожна людина, що купує житло по іпотеці, зобов’язаний знати, що при видачі позики існує обов’язкова умова – іпотечне страхування. Позичальник повинен застрахувати житло і своє здоров’я на той випадок, щоб при раптовій втраті працездатності позичальника або ж руйнування житла страхова компанія погашала залишився борг банку.

Якщо це не зробити, то у випадку, якщо з вами не дай бог щось трапиться, вашу сім’ю можуть виселити на вулицю, а квартиру забрати в рахунок погашення іпотеки. І неважливо, скільки ви за неї вже виплатили. Таким способом фінансова установа страхує себе від можливих невиплат по позиці.

Іпотечний банк зазвичай співпрацює з певними страховими компаніями. Якщо ж у позичальника вже застраховані здоров’я і життя, то потрібно поцікавитися, чи прийме вибраний банк поліс вашої страхової компанії. За законом належить, щоб людина, що оформляє іпотеку, застрахував тільки предмет застави від пошкодження або ж повного його знищення. Але банки вимагають, щоб додатково була і застрахована працездатність і життя боржника, а також ризик втрати права власності на житло (титул). Термін іпотечної страховки дорівнює строку, на який оформляється іпотека.

При іпотечному страхуванні фінансові установи наполягають на страховці, яка на десять відсотків більше, ніж сума кредиту. Але якщо article498позичальник виявив бажання застрахувати житло, яке купується, на його повну вартість, то це його право. При останньому варіанті при настанні страхового випадку компанія погашає іпотеку в банку за боржника і видає йому всю оставшуюся грошову суму відповідно до страхового договору.

Насчет права втрати власності на житло, то одні кредитні організації вимагають страхувати такі ризики на весь період іпотечного кредитування, а інші – тільки на три роки. А деякі і взагалі не вимагають цього робити, довіряючи ріелторам, які перевіряють «юридичну чистоту» квартири. Якщо квартира придбана в новобудові, то титул і необов’язково страхувати.

Але інколи трапляються ситуації, коли неправомірність оформлення договору купівлі-продажу не була виявлена ​​вчасно і позичальник, що оформив цю іпотеку, не може жити в даній квартирі, а кредит платити продовжує. Тому страхування титулу перед оформленням позички накладе на страхову компанію зобов’язання погасити заборгованість по іпотеці в разі виникнення такого страхового моменту.

Тарифи на страховку ризиків визначаються для кожного клієнта індивідуально. Застрахувати житло складе приблизно 0,3-0,5 відсотка від суми страховки і може залежати від стану будинку чи квартири. Наприклад, які перекриття у будинку – дерев’яні або інші, наявність обробки тощо.

Тариф на втрату працездатності та страхування життя позичальника буває від 0,3 до 1,5 відсотків. На нього можуть вплинути вік боржника, стан його здоров’я і так далі. Сукупні витрати позичальника в середньому на іпотечне страхування складають від 1 до 1,5 відсотків на рік від залишків по позиці.

Страховка по іпотеці сплачується один раз на рік. Банк повідомляє страхової компанії про залишок заборгованості позичальника і з цієї суми і розраховується страховий внесок. Цей внесок щороку буде зменшуватися, так як і сума всього боргу. Перед тим, як будете укладати договір іпотечного страхування потрібно уважно вивчити весь список страхових випадків, за якими відшкодовуються збитки.

При страховці працездатності та життю такими випадками зазвичай вважаються смерть або часткова або ж повна втрата працездатності позичальником. При страхуванні самого житла до непередбачених випадків відносяться пошкодження або ж знищення нерухомості при пожежі, повені, пожежі, стихійного лиха або ж при протиправних діях третіх осіб, таких як вандалізм, підпал тощо.

Якщо страховий випадок настав, потрібно негайно повідомити про це кредитору-банку і самої страхової компанії, а також уточнити порядок ваших подальших дій у кожній конкретній ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?