Новини світу кредитування та банківських послуг.

Інвестиції в золоті злитки принесли в 2015 році не більше 36% прибутку.

Незважаючи на не самий спокійний рік на валютному ринку, вкладення в дорогоцінні метали за підсумками 2015 року збільшили капітал інвесторів не більше ніж на третину.

За даними компанії «Простобанк Консалтинг», за підсумками 2015 середня вартість золотих злитків в банках України зросла на 25-36%. При цьому найбільше змінилася ціна на злитки вагою 1 грам, тоді як вартість одного грама в злитках більшої ваги була більш стабільною.


При цьому важливо враховувати різницю між ціною купівлі та продажу злитка в банку. Так, на початку 2016 року цю різниця становить 20-25%. Тобто для тих, хто купив злиток на початку 2015 року та захотів продати його сьогодні, від зростання ціни в 25-36% треба віднімати різницю в ціні купівлі-продажі, щоб отримати реальний розмір прибутку.

Таким чином, через зниження вартості золота на світовому ринку, вкладення в жовтий метал виявилися приблизно на рівні інвестицій в гривневі депозити, ставки за якими в деяких банках перевищували 25% річних.

Зростання ціни злитків срібла за останній рік не перевищило 38%. При цьому вартість зливків вагою в 1 г зросла лише на 12%.

Таким чином, ситуація з динамікою вартості срібла в банках України відрізняється від золота – чим більше вага зливка срібла, тим більше зросла вартість одного грама.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?