Новини світу кредитування та банківських послуг.

Інтернет-шахрайство: як уберегтися?

Протягом останніх двох років значно збільшився рівень кіберзлочинності в Україні та інших країнах. Як правило, розкрадання коштів з карткових рахунків клієнтів фінустанов групами хакерів стає можливим завдяки постійному використанню першими даних своїх платіжних карт в мережі Інтернет.
Шахраї навмисно створюють фішинг-сайти, назви яких є дуже схожими на назви інших популярних сайтів, які клієнт може шукати, відрізняючись від останніх лише декількома буквами, цифрами або іншими знаками в назві. Також хакери можуть перехоплювати інформацію в момент її передачі на потрібний сайт, якщо його захист не досконалий.
Ще однією небезпекою для інтернет-користувачів є віруси-трояни, зараження якими може відбутись під час відвідування самого звичайного інтернет-сайту. Проникаючи в комп’ютер такі віруси отримують доступ до всієї інформації, яка вводиться за допомогою клавіатури.

clip_image001

Таким чином хакерам стають відомі логіни, паролі та інші важливі банківські реквізити (номер картки, термін її дії та CVV2).
Що ж робити, щоб максимально убезпечити себе від можливих грошових втрат в Інтернеті?
По-перше, здійснювати оплати в мережі Інтернет за допомогою основної картки можна лише на тих сайтах, у яких є технологія 3D Secure (Verified by Visa, MasterCardSecureCode), або на тих, які мають сертифікат на відповідність міжнародному стандарту безпеки PCI DSS (інформацію про його наявність можна побачити на стартовій сторінці сайту або в розділі «Безпека»).

clip_image002

Що ж до інших, менш надійних сайтів, то тут оплату краще здійснювати за допомогою додаткової картки, яку Ви будете використовувати тільки для покупок в мережі Інтернет, переводячи, коли треба, на її рахунок певну суму грошей, необхідну для здійснення тієї чи іншої покупки.
По-друге, потрібно тримати в безпеці Ваші карткові дані. Остерігайтеся відправляти фото Вашої картки по e-mail, пересилати реквізити через Skype, ICQ або за допомогою повідомлень в соцмережах. Не слід також забувати про те, що співробітники банків не мають право передзвонювати клієнтам з метою уточнити особисту інформацію.
Тому, якщо у Вас запитають подібну інформацію, ні в якому разі не озвучуйте такі свої особисті дані, як паролі для доступу до інтернет-банкінгу, ПІН-коди, паспортні дані та ІПН.
По-третє, з усією серйозністю поставтесь до захисту комп’ютера, за допомогою якого здійснюються платежі в мережі Інтернет. Тут у Вас повинна бути обов’язково встановлена антивірусна програма з актуальними базами і постійно включеним фаєрволом.
По-четверте, не ігноруйте послугу СМС-інформування про проведені по карті операціях. Підключившись до неї, Ви будете в курсі всіх платежів. І, в разі шахрайських дій, зможете оперативно на них відреагувати.

clip_image004

Крім цього, не полінуйтесь зареєструвати свої платіжні карти в спеціалізованих платіжних системах (PayPal, Google wallet та інші), та здійснювати оплату за допомогою даних систем на тих сайтах, які надають подібну можливість.
По-п’яте, не поспішайте відкривати сумнівні повідомлення, отримані через e-mail. Адже повідомлення, відправлене Вам, нібито від імені банку, може виявитись фішингових, і перейшовши по запропонованих там посиланнях і вказавши запитувані особисті дані, Ви, фактично, добровільно надасте шахраям всю інформацію, необхідну для викрадення Ваших коштів. Такі листи краще відразу видалити.
Якщо ж Ви, все таки, мали необережність вказати свої особисті дані, негайно телефонуйте в контакт-центр банку і блокуйте карту, міняйте паролі та ПІН-коди в своїх онлайн-акаунтах і тепер уважно намагайтесь переглядати банківські виписки та звіти по операціях з карткою, щоб переконатися, що всі витрати здійснені саме Вами.
Дотримуючись цих простих правил Ви зробите всі фінансові операції в мережі Інтернет безпечними і хвилюватись про збереження своїх коштів вже не буде потреби.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?