Новини світу кредитування та банківських послуг.

Інфляція зростає, а населення бере все більше кредитів

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Держборг зросте

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s Ratings Services спрогнозувало зростання державного боргу України в 2014 році. У звіті організації йдеться про те, що наступного року ця цифра зросте до 40% ВВП. При цьому агентство повідомило про те, що близько 52% всього обсягу боргу номіновано в іноземній валюті, а більша частина валютних зобов’язань складається з пільгових кредитів.

Світовий банк профінансує

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства повідомили про те, що Світовий банк має намір профінансувати проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», загальна вартість якого – близько 350 млн. дол Для впровадження проекту попередньо розроблені техніко-економічні обгрунтування (ТЕО) модернізації 6 комунальних підприємств: Івано-Франківська, Вінниці, Харкова, Кам’янця-Подільського, Миколаєва та Херсона. Також запланована підготовка ТЕО для Дніпропетровська, Кіровограда, Чернігова та Донецька. Реалізація проекту почнеться в другій половині 2014 року, закінчити планують через 6 років.

world_bank_500x300.jpg.aspx

Вдвічі більше кредитів

У третьому кварталі цього року фінустанови видали в два рази більше кредитів порівняно з попередніми кварталами: портфель кредитів банків, виданий фізичним особам, зріс на 8060000000 грн. Про це йдеться в оприлюдненому консолідованому звіті Нацбанку. Оскільки в першому кварталі банки наростили свій роздрібний портфель на 3,67 млрд. грн., А в другому – на 4,51 млрд. грн., Приріст у третьому кварталі виявився найзначнішим з початку року.

Штрафують найбільші банки

Антимонопольні відомства Євросоюзу можуть оштрафувати найбільші банки, в число яких входять Deutsche Bank, JPMorgan і HSBC за підозрою у маніпулюванні benchmark (ринковими індикаторами) єврозони. За даними джерел агентства Рейтер, ризик отримати штраф існує і в таких банків, як Royal Bank of Scotland, Credit Agricole і Societe Generale.

Жовтнева інфляція

У жовтні інфляція в Україні виросла на 0,4%. У той же час вперше з травня поточного року спостерігалося зростання споживчих цін. Інформація про це з’явилася на сайті Державної служби статистики. Згідно з повідомленням, у річному вираженні (проти жовтня 2012) зафіксовано уповільнення дефляції до 0,01%. З початку 2013 року, (жовтень 2013 до грудня 2012 року) дефляція сповільнилася до 0,2%.

infliacia_1_500x374.jpg.aspx

Хакери вкрали 16 млн. грн. з банку

СБУ затримала чотирьох підозрюваних у спробі вкрасти 16 млн. грн. з одного з українських банків. Стало відомо, що схема крадіжки готувалася протягом п’яти місяців. Спочатку вони відкрили фіктивне підприємство-одноденку, потім домовилися з банком про встановлення у його офісі POS-терміналу, за допомогою якого вдалося підключитися до платіжної системи банку і перерахувати на свій рахунок гроші. Затримали підозрюваних у кінці жовтня при спробі отримати гроші в касі.

Мало тих, хто робить заощадження

Всього 9% населення України ведуть власний бюджет і лише 15% регулярно роблять заощадження. Про це повідомила заступник виконавчого директора Незалежної асоціації банків України Олена Єфремова. За її словами, такі дані НАБУ отримала в процесі аналізу рівня фінансової грамотності громадян. Також з’ясувалося, що найбільше у фінансовому освіту потребують діти, пенсіонери та журналісти.

Ціна підтримки долара

У жовтня 2013 року Національний Банк України витратив на підтримку долара на міжбанку 297 млн. дол “Для згладжування коливань курсу гривні протягом минулого місяця Національний банк України проводив валютні інтервенції на міжбанківському валютному ринку. Загальне сальдо інтервенцій за жовтень поточного року було негативним і склало 297 млн долл. “, – йдеться в звіті НБУ.

Старі борги – не борги

Тепер в українських банків є лише півроку на стягнення кредитних боргів з поручителя. Про це йдеться у рішенні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду у справі, де банк хотів стягнути з поручителя борг по кредиту через два роки після закінчення терміну кредитного договору.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?