Новини світу кредитування та банківських послуг.

Інфляція в 2016 році впаде в 4-5 разів

У листопаді інфляція в Україні несуттєво прискорилася з 46,4% до 46,6%. Головний економіст українського Альфа Банку  вважає, що Україна стоїть на порозі стрімкого зниження інфляції. 

Згідно з офіційною статистикою, зростання споживчих цін за останні два роки склало близько 80%. 


Причин цього інфляційного стрибка всього дві: 1) девальвація гривні; 2) відмова від субсидування внутрішніх цін на енергоносії (що для споживача вилилося в різке збільшення сум у платіжках за послуги ЖКГ).


У найближчі півроку рівень інфляції впаде вчетверо-вп’ятеро. Зараз Україна перебуває на спуску з різкого інфляційного стрибка.

Сама висока інфляція спостерігалася рік тому: у грудні 2014 року – квітні середній темп приросту цін становив 7,25% на місяць. Зараз це близько 0,25% на місяць. Відповідно, у найближчі півроку буде працювати досить проста математика заміщення великих чисел малими – і «змійка інфляції» пірне назад.

  • По-перше, курс більш-менш стабільний; при нинішньому стані платіжного балансу помітно змінити його може тільки повномасштабний, катастрофічний шок мало передбачуваного характеру. 
  • По-друге, споживчий попит дуже слабкий, що ніяк не сприяє підвищенню цін. 
  • По-третє, зв’язка бюджетної та монетарної політики сильно змінилась. Якщо раніше переважав підхід «якщо державі не вистачає грошей – надрукуємо!», То стриманий підхід до формування Держбюджету-2016 дає підстави для оптимізму.

Подальшого зростання цін на газ для населення не очікується. Підвищення тарифів на електроенергію навесні (очікується 25%) має обмежений ефект на загальний показник (не більше 0,5 п.п.). Подальше підвищення тарифів на теплопостачання відіб’ється на інфляції вже восени 2016 (як і в році, що минає).

Таким чином, наступного року інфляційний фон в Україні нормалізується на рівні 10-15%. Це означає, що вже можна вводити в дію політику інфляційного таргетування.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?