Новини світу кредитування та банківських послуг.

Інфляція і кредити

Для того щоб розуміти, що інфляція – це цілком нормальне явище, не обов’язково мати економічну освіту. Інфляція являє собою процес, якому запобігти практично неможливо, можна тільки намагатися знизити його показники. Процес, при якому гроші втрачають свою цінність, вважається нормальним, коли його показники не перевищують 7 – 8%. 

Важливо розуміти, що інфляція впливає практично на всі сфери життя суспільства, особливо залежна банківська галузь. Від того яким показником характеризується в даний момент інфляція залежить дуже багато чого. Всі послуги, споживачами яких є звичайне населення, залежать від інфляції. Особливо важливо відзначити, що формування процентних ставок багато в чому залежить від рівня знецінення грошових коштів. Всі банки залежать від того, якими показниками характеризує інфляцію саме Национальнй Банк.


Яким чином інфляція впливає на кредитні відсотки?

Оскільки для того, щоб видати кредит кінцевому споживачеві під певний відсоток, банківські організації беруть їх, знову ж таки, під відсоток, в НацБанку. І ось саме цей відсоток називається ставкою рефінансування, і він багато в чому впливає на рівні процентних ставок, які отримує кінцевий споживач, тобто позичальник.

На кінцевий показник процентних ставок впливає ставка рефінансування, а вона, в свою чергу, залежить від інфляції. Дані показники повністю відображають економічний стан країни, між ними спостерігається прямопропорційна залежність.

Деякі залежності кредитних ставок від рівня інфляції і ставки рефінансування

Розглянемо дві типові ситуації, які спостерігаються в економіці при зміні рівня інфляції. Перша ситуація – це, коли вона зменшується, а друга – коли збільшується.

Ситуація №1 – Якщо розглядати варіант, коли інфляція зменшується, то прямопропорційно і зменшується ставка рефінансування і відповідно при цьому зменшується кредитна ставка, яку отримує позичальник. Це призведе до того, що попит на кредитні позики зросте, особливо це помітно, якщо показники інфляції будуть різко зменшуватись.

Ситуація №2 – При збільшенні рівня інфляції в країні ставки рефінансування також збільшаться, а це вже приведе до того, що кредитні відсотки будуть збільшені. Ця інформація завжди небезпідставно лякає тих, хто хоче взяти іпотеку, адже виходить, що іпотечні кредити і інфляція в країні тісно взаємопов’язані. Від подібних ситуацій ніхто не застрахований і часто складно передбачити і спрогнозувати на кілька років вперед як будуть змінюватися кредитні ставки і як вони в кінцевому підсумку позначаться на вартості вашого кредиту, в загальному.

Коли інфляція вигідна позичальнику?

Інфляція – це процес, який змінюється в часі і дуже сильно відбивається на кінцевій вартості кредитної позики. Особливо це питання актуальне тоді, коли ви хочете взяти іпотечний кредит в банку. Розглянемо, як же впливає інфляція на ставку по кредиту, яку ви в кінцевому підсумку заплатите і чого це буде вам коштувати.

Якщо говорити про взаємозв’язок кредитних відсотків і інфляції, то відзначимо, що бувають випадки, коли інфляція позитивним чином позначається на загальній картині, що відбувається. Отже, з чого складається ставка по кредиту в загальному випадку? Візьмемо ставку рефінансування, додамо відсоток ризику, всі витрати і відсоток прибутку. Під витратами розуміються витрати, які робить банк для того, щоб успішно працювати і давати кредити позичальникам. Вони включають в себе вартість оренди приміщення, зарплата співробітникам, комунальні платежі і так далі. 

Тепер поговоримо про таке явище як “згоряння” кредиту. Оскільки кредитні кошти беруться зараз, а віддавати їх потрібно протягом деякого часу, то відзначимо, що інфляція в часі змінюється і відповідно змінюється вартість самого кредиту для позичальника. Справа в тому, що якщо зараз сума обов’язкового платежу в значній мірі впливає на бюджет позичальника, то з часом вона стане не настільки значущою. Виходить, що і кредит також знецінюється. Це особливо помітно тоді, коли кредит береться на тривалий термін.

Висновок

Інфляція вигідне явище, оскільки з урахуванням підвищення рівня інфляції, позичальник сплатить меншу суму відсотків по кредиту. Чим довший термін погашення кредиту, тим більшу вигоду отримує позичальник в результаті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?