Новини світу кредитування та банківських послуг.

Іменні депозити і заборгованість перед підприємцями

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Дохід за облігаціями виплачений

Міністерство фінансів України здійснило виплату купонного доходу за облігаціями зовнішньої державної позики 2012, – повідомляється на сайті Мінфіну. «Загальна сума платежу склала 87,750 тис. дол.», – йдеться в повідомленні. У листопаді 2012 року Україна здійснила емісію облігацій зовнішньої державної позики України на загальну суму 1,25 млрд. Доларів з погашенням у 2022 році і дорозміщення цих облігацій відбулось в лютому 2013 року на загальну суму 1 млрд. доларів. Запозичення здійснювались за ставкою 7,8% річних.

Овочі подорожчали на 40%

За останній тиждень листопада плодоовочевий індекс виріс ще на 7,1%, а тиждень раніше – 7,2%, таким чином, як повідомляє АПК-Інформ: овочі & фрукти, протягом п’яти останніх тижнів овочі та фрукти подорожчали більш ніж на 38% . Серед овочів борщового набору різкіше найбільше зросли ціни на капусту. Картопля за останній тиждень листопада подорожчала на 5,9%.

Держбюджет поповнився на 9 млрд. грн.

clip_image001

Загальний фонд держбюджету України в січні-листопаді 2014 поповнився на 8941 млн. дол., повідомляється на сайті Мінфіну. Згідно з повідомленням, найбільший обсяг валютних коштів у розмірі 6631 млн. дол. запозичений на зовнішньому ринку. Найбільшими кредиторами стали Міжнародний валютний фонд, який надав у січні-листопаді валютні позики на 2978 млн. дол., а також Міжнародний банк реконструкції та розвитку (група Світового банку) – 1,247 млрд. дол. і Європейський Союз – 1131000000. Дол.
Також за цей період було отримано позику допомогою випуску облігацій під гарантії уряду США у розмірі 1 млрд. дол. На внутрішньому ринку в цей же період отримано валютні позики на 713 400 000 дол. за допомогою розміщення ОВДП.

Іменні депозити

Під час щотижневої наради в понеділок, 1 грудня, Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва розповіла, що регулятор розглядає можливість введення нового привабливого інструменту інвестування для населення, на який не поширюватимуться поточні обмеження по валютних вкладах – термінові (від 6 місяців і більше) іменні депозитні сертифікати у валюті і гривні.

Додаткова допомога від ЄС

Міністри фінансів держав Європейського Союзу мають намір у вівторок, 9 грудня, провести спеціальну зустріч з питань надання фінансової допомоги Україні – на додаток до вже затвердженого пакету допомоги в 1,6 млрд. євро, повідомляє The Wall Street Journal. «Зустріч ініційована Німеччиною, яка в 2015 року буде головувати в Великій Сімці. Міністри оцінять фінансовий стан України та приймуть рішення про те, які кошти і на яких умовах можуть бути надані », – повідомляє видання з посиланням на європейських дипломатів.

Великий кредит від Ощадбанку

Кабінет міністрів України доручив державному «Ощадбанку» надати Одеському припортовому заводу кредит в обсязі 5 млрд. грн. строком на рік для закупівлі природного газу, необхідного для власних виробничих потреб і технологічних потреб підприємства. Доручення, згідно з документом, має бути здійснено поза процедур державних закупівель. При цьому термін надання кредиту може бути продовжений за наявності достатнього забезпечення зобов’язань.

Золотовалютні резерви

Як повідомив Нацбанк, за попередніми даними станом на 1 грудня 2014 обсяг міжнародних резервів України склав 9 млрд. 966 млн. дол. в еквіваленті. Згідно з повідомленням, в листопаді були здійснені платежі уряду і Нацбанку з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (897300000 дол. в еквіваленті), у тому числі МВФ. На здійснення інтервенцій з продажу іноземної валюти пішло 573 300 000 Дол.

Підприємцям заборгували 15 млрд. грн.

Станом на 1 грудня 2014 обсяг заборгованості з відшкодування платежів з податку на додану вартість склав 14,8 млрд. грн., – Повідомила прес-служба Державної фіскальної служби України. «Обсяг заборгованості з початку року зменшився на 100 млн грн і станом на 1 грудня склав 14,8 млрд. грн., – Повідомили в прес-службе.- При цьому середньомісячний обсяг заявок на відшкодування поточних платежів складає близько 4,1 млрд. грн. У 2013 році цей показник становив 4,9 млрд. грн. ».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?