Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ідеї для альтернативних приватних інвестицій

Падіння економіки – це не завжди погано. Помітне зниження вартості всіх активів – унікальна можливість для інвестування, адже знизу існує тільки один шлях – вгору.

Дотепер найбільш простим і мінімально ризикованим способом примножити капітал вважався звичний багатьом банківський депозит. Що може бути простіше: оформив за півгодини договір, вніс свої кревні на рахунок, а через рік отримав суму з доходом на рівні 17-28% «зверху».

Однак сьогоднішні ризики в банківській системі цілком порівнянні з іншими сферами застосування капіталу. Так чому б не ризикнути так само, але з можливістю отримати набагато більш високу прибутковість? Давайте розглянемо найбільш доступні варіанти.

Цінні папери

Скептики вже кілька років поспіль говорять про смерть українського фондового ринку. clip_image001Але, як виявилось, це злегка перебільшено. Так, з початку 2014 індекс «Української біржі». (По суті, єдиний майданчик, де ведуться активні торги і яка відображає реальний стан фондового ринку) виріс більш ніж на 20%, що є дуже непоганим показником. Особливо на тлі стагнації в цьому сегменті, яка тягнулася ще з осені 2012 року. Наприклад, якщо аналізувати ретроспективу торгів, то акції «Укрнафти» з початку 2014 зросли більш ніж на 200%, акції «Центренерго» – на 62%, а цінні папери компанії «Мотор Січ» за цей же період подорожчали на 27% з « копійками ». Погодьтесь, результати дуже непогані. І вони цілком можуть бути конвертовані в реальний прибуток.

Інвестиційні фонди

Якщо немає бажання або навичок для самостійного аналізу найбільш перспективних акцій або самостійного здійснення угод – довіртесь професіоналам-інвестиційникам. Це завдання можна довірити компаніям з управління активами, які «рулять» інвестиційними фондами. Тим більше, що останні демонструють цілком непогані результати. Так, якщо вірити даним Української асоціації інвестиційного бізнесу, фонд «Софіївський» під керуванням «ІвексЕссет Менеджмент» з початку 2014 заробив понад 53% дохідності, фонд «Тарас Шевченко» групи «Універ» отримав за цей же час 44% доходу, а інтервальний фонд «Платинум» – майже 20%. Причому, зауважимо: це пасивна прибуток, розмір якого залежить тільки від ситуації на фондовому ринку і досвіду керуючого.

Нерухомість

Здавалося б, купувати квартиру або будинок зараз – зовсім не час. Однак якщо врахувати, що заощадження дуже багатьох українців зараз номіновані в іноземній валюті , вкладати гроші в квадратні метри досить вигідно. Адже 10 тис доларів ще рік тому дорівнювали сумі в 80 тис гривень, в той час як сьогодні – це 120-125 тис гривень. Різниця суттєва, яка дозволяє тим, хто донедавна розраховував на однокімнатне житло, задуматись про дві, а іноді і про трикімнатній квартирі.

Крім того, все та ж девальвація провокує зростання цін на будматеріали і вартість робіт. Це означає, що і кінцевий продукт, яким є нерухомість, теж буде рости в ціні. Так само як і примножиться той капітал, який був вкладений в покупку цієї нерухомості. Особливо це стосується житла так званого «економ» і «бізнес» -класу. Попит на нього завжди досить високий. А запас зростання цін становить, як мінімум, 15-20%.

Інновації та стартапи

Термін «стартап» став популярним в Україні з 2010-2011 років, коли почав бурхливо розвиватись сегмент електронної комерції та IT. Сьогодні ж стартапом іменують практично будь-який бізнес, який знаходиться на стадії зародження і містить інноваційну складову. Перевага таких проектів в тому, що при відносно невеликих вкладеннях вони здатні рости на 80-100% щорічно. Безумовно, такими результатами можуть похвалитись 2-3 проекту з 10. Але інвестори, які вибирають правильний стартап, виявляються у виграші. Енергозбереження та енергоефективність, мобільні додатки і все, що з ними пов’язано, площадки пошуку і систематизації різних послуг, квиткові, інформаційні сервіси, а також в цілому все, що здатне полегшити і спростити наше життя – все це ті напрямки, вкладення в які в найближчі роки будуть окупатись з лишком.

«Довгі» гроші

Страхування життя, золото – інструменти, які допомагають захиститись від інфляції, валютних коливань, нестабільності в економіці. Причому, вони зарекомендували свою привабливість за довгі десятиліття і розраховані на тривалих горизонт інвестування. Наприклад, поліс зі страхування життя – це не тільки "запобіжник" від непередбачених ризиків, а й накопичення разом з щорічними бонусами, які нараховує страхова компанія. За законом до 4% цих бонусів страховик нараховує гарантовано. На практиці ж їх розмір становить 10-15%. Що стосується золота, то, як не крути, це вічний актив, на відміну від паперової грошової маси. Так, за січень-жовтень 2014 цей метал подорожчав на світовому ринку з 1225 дол. за тр. унцію до 1245 дол. за тр. унцію. І запас зростання ціни золота ще аж ніяк не вичерпаний.

Освіта і саморозвиток

Насправді, немає нічого кращого вкладень в самого себе. По-перше, це завжди окупається. По-друге, дозволяє розширити коло інтересів і навичок. Крім того, не варто забувати, що саме кризовий час – найкращий період для того, щоб пізнати щось нове і знайти застосування отриманих знань та досвіду. Причому, поки традиційні професії страждають від стагнації і перенасиченості ринку фахівцями (наприклад, юристи та фінансисти сьогодні попитом майже не користуються), ті, хто шукає нові ніші (припустимо, переробка сміття або альтернативні джерела енергії), знаходять можливості для реалізації набагато швидше. Але для цього, зрозуміло, потрібно володіти достатніми знаннями, тому освіта та навчання стають дуже важливими факторами на етапі професійного становлення і зростання.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?