Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які додаткові опції кредиту можна виключити, щоб взяти гроші максимально вигідно.

0

Кредитами користуються дуже багато укрраїнців. Але часто настільки важливий для бюджету фінансовий крок робиться похапцем, не особливо вчитуючись в умови кредитного договору. І банки цим охоче користуються. Адже існує маса способів отримати з клієнта додаткові гроші з його ж мовчазної згоди. І якщо вже кредитні установи не соромляться виманювати у нас кошти, то споживачі повинні хоча б знати – як саме можна уникнути зайвих витрат.


Непотрібне страхування

Найпоширеніший спосіб змусити клієнта заплатити більше – це запропонувати йому оформити страховку. Ну, як запропонувати – часто страхування життя і втрати роботи відбувається в добровільно-примусовому порядку. І позичальники повинні знати, що вони мають повне право відмовитись від нав’язаної страховки.

Так відсотки за договорами страхування низькі – наприклад, 0,5%. Правда, якщо це сума за місяць, то за рік виходить в рази більше – 6%. Кому потрібні такі додаткові витрати?

Деякі банки роблять по-іншому: пропонують клієнтові взяти одну суму кредиту, а в договорі прописують більшу – з урахуванням страхових грошей. Природно, що і переплата по такій позиці зросте.

При цьому потрібно розуміти, що при іпотечному кредитуванні страхування життя і здоров’я часто вважається обов’язковим. Адже хіба мало що трапиться з людиною за 10-15 років, поки вона буде виплачувати кредит. Але позичальник має право самостійно вибирати компанію-страховика. А не користуватись тільки нав’язаною банком фірмою.

Що стосується інших варіантів кредитування на зразок споживчих позик, кредитної карти або автокредиту, то можна сміливо наполягати на укладенні договору без страхування – законодавство це дозволяє.

Дорогий овердрафт

Овердрафтом називають можливість зняти з карти більшу суму коштів, ніж на ній є (не плутати з кредитним лімітом). За таку послугу банк, природно, бере відсотки.

Причому послугу овердрафту часто підключають навіть без відома клієнта. Клієнт може не використовувати можливість взяття додаткової готівки. Але варто зняти хоча б на 50 гривень більше доступної суми, як починає нараховуватись комісія за кожен день користування Овердрафтними грошима.

Тому при оформленні нової карти варто уточнити у співробітника банку – чи підключається по цій карті овердрафт і як, при необхідності, деактивувати цю послугу. Бажано також підключити послугу смс-інформування. В такому випадку можна відстежувати всі дії по своїй карті.

Неможливість дострокового погашення позики

Заборона на дострокове закриття кредитного договору – один з найбільш спірних пунктів. Так, банку може бути невигідно завчасне внесення всієї суми кредиту. Тому що він розраховує отримати певний прибуток. Але клієнт зацікавлений в тому, щоб заплатити якомога менше грошей. І чим менше буде термін користування кредитними коштами, тим менше відсотків потрібно виплачувати.

Важливо перед підписанням кредитного договору уточнити – чи немає там пункту, що передбачає заборону на дострокове погашення або перерахунок відсотків за умови завчасного внесення всієї суми. Якщо є, то потрібно наполягати на зміні договору в цій частині. Або можна звернутись в іншу установу. Тому що якщо зараз немає коштів на дострокове погашення, то через півроку людина може отримати велику премію, знайти нову високооплачувану роботу або, наприклад, стати власником спадщини. І максимум, що може вимагати банк у позичальника – це за місяць до бажаної дати внесення повної суми коштів написати заяву, тобто поставити банк до відома про дострокове погашення боргу.

Споживчі кредити під 0%

Безвідсоткові кредити – це поширена схема, якою користуються банки. Найчастіше подібні акції влаштовують в салонах великої побутової техніки та електроніки – столик кредитного фахівця від банку може бути встановлений в цьому ж магазині. І співробітники банку прямо там пропонують оформити кредит на вподобаний телевізор, смартфон або холодильник. Вони запевняють, що це дуже вигідно – через 0% геть відсутня переплата.

Насправді банк не працює безкоштовно. Якщо почитати кредитний договір, то потрібно буде платити гроші за страхування або обслуговування позики. Також можна порівняти вартість пропонованого в кредит товару з ціною на аналогічну продукцію в інших магазинах. Часто техніка, яку пропонують в безвідсотковий кредит, коштує дорожче така ж моделей в інших торгових мережах.

Тому позичальникам варто визначитись: вони хочуть купувати тут і відразу або ж готові порівняти пропозиції на ринку і вибрати оптимальний варіант.

Зайві комісії

Клієнти кредитних установ хочуть отримувати гроші на максимально вигідних умовах. Але банк теж не хоче працювати без прибутку. І найпростіший спосіб заробітку – це взяття комісій за:

  • відкриття рахунку;
  • ведення кредитного або дебетового рахунку;
  • видачу готівки через банкомат або в касі понад певної суми;
  • смс-повідомлення за фактом виконаних фінансових операцій;
  • дострокове погашення позики.

Деякі комісії банки намагаються утримувати незаконно – на кшталт дострокового погашення кредиту. Але є і такі опції, від яких можна безболісно відмовитись – наприклад, можна знімати гроші в касі банку, а не в банкоматі. Або розплачуватись в торговельних мережах картою по терміналу.

Як бачимо, варіанти є завжди. І якщо клієнт банку готовий порівнювати пропозиції на ринку і оцінювати вигоду або витрати від певних фінансових операцій, то завжди вдасться заощадити гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?