Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як заробити на кредитній карті

0

Кредитна карта, а часто і не від одного банку, є в гаманці у кожного. При цьому не всі знають, що з її допомогою можна заробляти додаткові кошти. Мова, звичайно, не йде про надзвичайні суми. Але на пару сотень гривень додаткового доходу за рік розраховувати можна. Досить слідувати нескладним правилам.


Правило № 1: мінімізувати або повністю прибрати витрати по кредитці

Банки не просто так видають кредитні карти всім бажаючим. Багато клієнтів використовують пластик таким чином, що потім доводиться оплачувати банку його послуги.
Основні статті витрат по кредитній карті пов’язані з:

 1. Платою за оформлення і за обслуговування картки. Нехай оформлення – це одноразовий платіж. Але замість того, щоб віддавати банку 100-300 гривень, краще пошукати кредитні пропозиції без цих витрат. Це ж стосується і плати за обслуговування. Якщо людина планує користуватись кредиткою тривалий час, то немає сенсу додатково віддавати банку до 1 тисячі гривень за обслуговування рахунку. Тим більше, що є альтернативні варіанти.
 2. Комісією за зняття готівкових коштів. Якщо клієнт банку розплачується карткою по терміналу, то це практично завжди буде безкоштовно. Якщо ж часто є необхідність знімати готівку в банкоматі, то за кожну таку транзакцію з людини будуть брати 100-300 гривень
 3. Виплатою відсотків по кредиту. Більшість банків встановлюють пільговий грейс-період в 55-100 днів – в цей час користуватися кредитними коштами можна абсолютно безкоштовно. Якщо ж людина не погашає заборгованість за цей час, то доводиться платити відсотки по кредиту.
 4. Пропуском обов’язкових щомісячних платежів. Навіть при наявності тривалого пільгового періоду необхідно зараховувати на рахунок хоча б суму щомісячного платежу.
 5. Платою за смс-розсилку, доступ до інтернет-банкінгу та інше. На перший погляд, це невеликі витрати. Але іноді від них можна абсолютно безболісно відмовитись.
  Якщо слідувати цим правилам, то користуватися позиковими коштами банку можна абсолютно безкоштовно. Це, до речі, відмінна альтернатива кредитуванню в мікрофінансових організаціях або стандартним споживчим позикам в банках.

Правило № 2: використовувати бонуси

Це не можна назвати повноцінним заробітком. Тим часом, бонусні програми лояльності дають можливість добре заощадити, тобто фактично примножити власні кошти. Найбільш поширені варіанти такі:

 1. Карти з cash-back. Особливість пропозиції в тому, що частина витрачених коштів (в межах 2-20%) повертається назад на карту. Причому для різних категорій товарів банки встановлюють різний відсоток cash-back.
 2. Накопичення бонусів. Банки пропонують своїм клієнтам безліч бонусних програм – накопичення бонусних миль для оплати квитків на літаки, знижки в ресторанах, магазинах одягу тощо.

Як показує практика, позичальники активно користуються цими банківськими програмами лояльності. Тому кредитні установи регулярно оновлюють список таких пропозицій.

Правило № 3: відкрити депозит за рахунок кредитної карти

Більшість власників кредитних карт розплачуються пластиком за щоденні витрати – купують продукти харчування, оплачують бензин на заправках, одяг і взуття в магазинах, погашають чеки в кафе тощо.

Кошти основного доходу в цей час можуть працювати. Це означає, що необхідно:

 • відкрити депозитний рахунок, за умовами якого можна частково знімати кошти без втрати відсотків – ставки по таких депозитах становлять приблизно 12-18% річних;
 • оформити дебетову карту, на залишок коштів якої будуть нараховуватись відсотки – прибутковість таких карт, як правило, дорівнює 8-10% річних.

Схема отримання грошей полягає в наступному: клієнт банку кладе вільні кошти від зарплати на депозитний рахунок або ж дебетову карту, а основні витрати на життя оплачує з кредитної картки. До кінця закінчення пільгового періоду позичальникові необхідно знімати кошти з депозиту, щоб погасити кредитну карту і уникнути нарахування відсотків за користування позиченими грошима. Виграш від таких дій – той самий відсоток з депозиту.

Велику суму на такій схемі заробити не вийде – в більшості випадків мова йде про декілька тисяч гривень за рік. З іншого боку, це чесно зароблені кошти, які можна витрачати на свій розсуд.

Єдиний нюанс – така схема заробітку не підійде людям, які не вміють відстежувати дати внесення платежів і можуть легко прострочити обов’язковий платіж. Адже тоді замість додаткового доходу це обернеться зайвими витратами на відсотках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?