Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як правильно взяти кредит?

Кредитування фізичних осіб – це практика, що вже увійшла в наше життя. За позикові кошти можна купити практично все, що завгодно. Це може бути нерухомість, автомобіль, побутова техніка, одяг або відпочинок. Але існує безліч нюансів, які позичальник повинен враховувати, звертаючись в фінансову організацію для оформлення кредиту.


Правила вибору кредиту

Перш ніж оформити позику, слід правильно вибрати банк. Від його надійності залежить безпека клієнта. Якщо банк великий, і він зарекомендував себе з позитивного боку, то позичальник може бути впевнений, що його не змусять повернути позику достроково через фінансові проблем самої організації.

Якщо клієнт є постійним для конкретного банку, то нерідко йому пропонують більш лояльні умови кредитування, ніж в інших установах. Це спонукає до постійної співпраці. Тому логічно звернутись в перевірений банк, особливо, якщо співпраця з ним була успішною.

При виборі кредитного продукту необхідно чітко усвідомлювати, для чого потрібна позика. Саме цільові кредити найбільш вигідні позичальникові. Тому слід відразу вибрати вид позики:

 • кредит готівкою;
 • споживчий (товарний) кредит;
 • автокредит;
 • іпотека;
 • позика на освіту та ін.

  У такому випадку і банк зі свого боку пропонує найбільш вигідні умови для клієнта і враховує різні нюанси угоди.

  Терміни і способи погашення

  У кожної позики є термін, за який її слід погасити, тобто повернути всю суму заборгованості разом з відсотками до копійки. Перед оформленням важливо правильно розрахувати термін погашення кредиту таким чином, щоб не переплатити комісію банку за невикористаний час (у випадку з ануїтетними платежами) і не виплачувати позику на шкоду власним потребам. Термін, як і розмір щомісячного платежу, повинні бути комфортними для позичальника.

  Існує кілька способів погашення позики:

 • переказ через касу банку або поштове відділення;
 • інтернет банкінг;
 • мобільний банкінг;
 • банкомат або термінал.

  Кожен клієнт може вибрати для себе зручний варіант погашення кредиту.

  Вимоги банку

  Коли питання з вибором банку вирішене, необхідно задуматись про його критерії відбору клієнтів. Зі свого боку банк пред’являє до своїх позичальників список певних вимог.

 1. Вікові рамки (зазвичай від 21 року до 65 років, але деякі кредитні продукти доступні пенсіонерам та громадянам, які досягли 18 років).
 2. Реєстрація та проживання на території України (зазвичай має значення і регіон).
 3. Працевлаштування, стабільне джерело доходу (зазвичай потрібна офіційна робота і певний стаж на цій посаді).

  Клієнт повинен знати, що якщо він не підходить під ці критерії, то йому відмовлять у позиці. Також до уваги береться сімейний стан позичальника, кількість утриманців, діючі кредити, наявність майна у власності, додаткові джерела доходу і ін. Все це в сукупності, а також кредитна історія людини, є визначальними при ухваленні рішення співробітниками банку про кредитування.

  Нюанси з кредитною історією

  Кредитна історія клієнта – це весь його попередній досвід співпраці з різними банками. Існує загальне Бюро кредитних історій (БКІ), де міститься вся інформація про кожну людину, коли-небудь оформляти кредитні продукти. Розглядаючи заявку клієнта, співробітники банку будуть дізнаватись всю його кредитну історію. Якщо якийсь банк вніс людину в чорний список, то йому відмовлять і в інших.

  Якщо клієнт виплачував позику з простроченням, був оштрафований або навіть довів ситуацію до передачі справи колекторській компанії, то дуже сумнівно, що який-небудь банк погодиться на співпрацю з ним. У кращому випадку такому клієнтові будуть запропоновані не надто вигідні умови кредитування. Але це для нього шанс реабілітуватись, своєчасно виконавши взяті на себе зобов’язання. Наступного разу можливе кредитування на більш лояльних умовах.

  Також існує так званий «сірий список». У нього вносять тих клієнтів, хто не ідеально відповідає уявленням банку. Якщо позичальник, оформивши угоду, прагне достроково погасити кредит, то банкам це не вигідно. Вони навряд чи будуть в майбутньому йому оформляти позику з низькими ставками, прагнучи отримати максимальний прибуток.

  На що ще звертати увагу?

  Є деякі нюанси і поради, на які слід звернути увагу при оформленні кредиту, причому, до укладення угоди.

 4. Можливість дострокового погашення кредиту без обмежень по термінах, сумі і без нарахування штрафів.
 5. Лояльна система нарахування пені за прострочений платіж.
 6. Можливість реструктуризації боргу (продовження термінів кредитування, зміна графіка виплат, зниження комісії).
 7. Відсутність необхідності надавати довідку про доходи або залучати поручителів (в деяких випадках навпаки, корисним для підтвердження благонадійності клієнта є поручительство).
 8. Відсутність заставного майна, яке в разі невиплати заборгованості стане власністю банку.
 9. Валюта позики повинна бути тією ж, в якій людина отримує доходи.

  Вибирати умови необхідно, дотримуючись своїх пріоритетів і з урахуванням всіх можливостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?