Новини світу кредитування та банківських послуг.

Хто з мобільних операторів готовий до 3G-аукціону

У наступному році в Україні відбудеться аукціон на 3G-частоти, що вимагає істотних інвестицій. Ми дізнались у експертів, чи з’явиться все таки 3G в нашій країні і хто готовий інвестувати.

Глава компанії «Київстар»:
Чи будемо ми брати участь у тендері на ліцензію 3G залежить від рішення наших акціонерів. Вони вивчать опубліковані умови тендера, проаналізують економічну модель і clip_image002бізнес-кейс. Після цього буде зрозуміло, потрібно нам це чи ні.

Директор з регуляторно-правового забезпечення «Київстар»:
Хоча ця подія запізнилась років на десять, але сам факт того, що уряд не на словах, а на ділі потурбувався розвитком перспективних технологій зв’язку, обнадіює. Ми сподіваємось, що конкурс відбудеться на початку 2015 року, як було заявлено, ліцензії будуть видані, конверсія завершена у строки та оператори зможуть приступити до повноцінного розгортання мереж нового покоління. До сьогоднішнього дня процес йшов болісно складно, сподіваємось, що в 2015 буде легше.

В.о. головного виконавчого директора life :):
Сьогодні наша країна, по суті, залишається однією з останніх, де великі оператори мобільного зв’язку надають мобільний інтернет на основі стандарту 2G. Запуск 3G-технології в майбутньому буде мати значний макроекономічний ефект: він гарантує додаткові кошти для державного бюджету, створення нових робочих місць в телекомунікаційній галузі та суміжних напрямках, поява нових ринків. Поява швидкісного мобільного інтернету в Україні забезпечить користувачам високу швидкість передачі даних і якість, що позитивно відіб’ється на споживанні дата-послуг в цілому. Адже вони стануть зручніше, а також доступними для тих, хто позбавлений доступу в інтернет сьогодні.

Однак, на нашу думку, сила і якість впливу запуску 3G, як і будь-який інший інновації або зміни на ринку, буде цілком залежати від механізму його реалізації.

Генеральний директор "МТС Україна":

Ми ще не прийняли рішення. Умови ліцензії дуже жорсткі. Мало того, що за неї доведеться заплатити більше 3 млрд. гривень, – в ліцензії прописані дуже стислі терміни розгортання мережі. Переможець зобов’язаний забезпечити покриття обласних центрів протягом 18 місяців. Це – сотні мільйонів доларів.

За його словами, загальна сума витрат виходить величезною і практично непідйомною для українського ринку. Терміни окупності інвестицій, виходять за рамки стандартних, прийнятих в бізнесі в той час, коли економіка падає, а рейтинг України знижується міжнародними рейтинговими агентствами до негативного.

Тому інвестиції в Україну сьогодні – буде дуже непростим рішенням для наших акціонерів.

Телекомунікації – капіталомісткий бізнес. Він дуже потребує великих довгих інвестиціях. Ми ведемо переговори з різними інвесторами, інтерес є. Але рішення щодо того, з ким і на яких умовах ми будемо працювати, ще не прийнято.

Директор з маркетингу "МТС Україна":

Потужним поштовхом для розвитку телекомунікаційної галузі та економіки країни в 2015 році, і в найближчі кілька років може послужити проведення конкурсу на 3G-ліцензії. Однак, дуже висока вартість ліцензії, а також непрозорі перспективи таких інвестицій можуть негативно вплинути на рішення інвесторів при тому, що країні сьогодні просто необхідні інвестиції.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?