Новини світу кредитування та банківських послуг.

Хто такі колектори і як вони працюють?

З поширенням кредитування швидко зросла і кількість неповернутих боргів. Для того, щоб змусити недбайливого позичальника повернути кредит, з’явилися спеціальні колекторні агентства. Вони повертають банкам від 10 до 75 відсотків неоплачених кредитних коштів.

Коллекторное агентство, (від лат. Collector – збирач) – працює в сфері вибивання боргів на користь банку. Банки намагаються якомога рідше вдаватися до послуг подібних установ, і якщо сума простроченого платежу невелика, вам краще звернутися в банк з роз’ясненням ситуації, що виникла. Якщо на протяг трьох-чотирьох місяців ви не вносите платежі по кредиту, то найімовірніше ваша справа потрапить в колекторних компанію.

Робота колекторів відбувається в кілька етапів. Спочатку клієнтові дзвонять і з’ясовують, чому не був внесений черговий платіж і проводять роз’яснювальну бесіду. Якщо це не допомагає і кредитополучатель не "свербить», то йому призначають особисту зустріч, провідують вдома або на роботі.

Якщо і після цього гроші не надходять в банк, то коллекторное агентство подає позов до суду, який виносить рішення про вилучення майна неплатника в рахунок боргу. Головне завдання колектора – мотивувати боржника внести грошові кошти в банк, не доводячи справу до судового розгляду.

Якщо ви потрапили в таку ситуацію і вашим кредитом займається колекторна компанія, турбуйтеся в першу чергу за свою репутацію. Основний метод впливу на боржника – це створення йому негативного іміджу, всі фінансові установи отримують інформацію про те, що ви неплатоспроможний. У результаті цього, ваша кредитна історія буде зіпсована остаточно, і отримати наступний кредит буде дуже складно. Також в курс справи вводять найближчих родичів і колег по роботі.

Не нервуйте, якщо ситуація так склалася, а зберігайте спокій, і в першу чергу, зверніться за консультацією до юриста, дуже часто боржників лякають судимістю та порушеннями кримінального кодексу, насправді, невиплата кредиту не є кримінальним злочином. Навпаки, це ви можете подати до суду на коллекторное агентство, за погрози вам і вашій родині, правоохоронні органи, в цьому випадку мають порушити кримінальну справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?