Новини світу кредитування та банківських послуг.

Хто може піти на кредитні канікули?

Кредит у банку вимагає наявності постійного джерела доходу, який дозволяє клієнту виконувати боргові зобов’язання перед фінустановою. Але в житті всяке буває. Раптове звільнення з роботи, втрата годувальника сім’ї. Що, якщо місяць-два позичальник не має можливості платити? Виявляється, уникнути штрафу за прострочення можна. Якщо банк погодиться на кредитні канікули.
На кредитні канікули (реструктуризацію позики) можуть розраховувати ті клієнти, у яких знизилася платоспроможність і кредитоспроможність, на фінансові можливість яких вплинула складна економічна ситуація в країні і курсові коливання, ті, які зіткнулись з тимчасовою нестачею обігових коштів для здійснення господарської діяльності, або мають фінансові труднощі у зв’язку з втратою роботи або годувальника сім’ї.

clip_image001

Для отримання кредитних канікул клієнту потрібно звернутись в банк і уточнити склад пакету документів, необхідного для прийняття банком рішення про можливість реструктуризації. На ухвалення рішення у банку йде, зазвичай, 5-7 днів.
У результаті банк може запропонувати клієнту різні варіанти реструктуризації. Так, за відсутності заборгованості позичальник може розраховувати, наприклад, на адаптування графіка погашення позики відповідно до доходів, зміна схеми кредитування (на «аннуїтетную» або «класичну»), зміна валюти кредиту, заміну предмета застави, продовження терміну кредитування або на кредитні канікули.
Якщо ж у клієнтів є заборгованість, то крім вищевказаних варіантів він може також розраховувати на рефінансування простроченої заборгованості, незастосування штрафних санкцій згідно з договором і навіть на часткове прощення заборгованості по кредиту.
Крім цього, як відомо, сьогодні багато банків надають кредитні канікули військовим і населенню, що проживає на території проведення військових дій. Так, наприклад, Дельта Банк на період з 1 червня по 1 вересня припинив нарахування штрафних санкцій за кредитами жителів Донецької і Луганської області. Крім цього фінустанова дозволяє охочим продовжити термін кредитних канікул, відправивши особисту заяву на електронну адресу банку, або ж принісши її безпосередньо у відділення.

clip_image002

Креді Агріколь Банк звільнив своїх позичальників, які проживають на території Луганської та Донецької областей від штрафних санкцій до того моменту, коли відділення почнуть працювати. Після відновлення їх роботи штрафні санкції складуть символічну одну гривню. Отримати кредитні канікули можуть і позичальники інших банків. Для цього варто звернутися на гарячу лінію, і уточнити, оформляє чи банк кредитні канікули жителям Луганської та Донецької областей.
Що ж стосується кредитних канікул для військовослужбовців, то їх зараз надають такі фінустанови, як: ПриватБанк , Надра Банк , Ренесанс Кредит , Ощадбанк , Платинум Банк , УкрСиббанк , Альфа-Банк , Дельта Банк і Укргазбанк .
Варто також відзначити, що здійснюючи реструктуризацію позик банк несе певні витрати. Наприклад, витрати на зменшення процентного доходу в результаті зменшення процентної ставки на період кредитування, витрати на оцінку заставного майна та витрати на проведення аудиторської перевірки, якщо така необхідна.
Додаткові витрати виникають в тому випадку, якщо стягнення заборгованості по кредиту відбувається в судовому порядку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?