Новини світу кредитування та банківських послуг.

Хто купує Платинум Банк?

Те про що давно говорили всі, хто хоч якось орієнтується в українському банківському секторі, сталося. Одеський бізнесмен Борис Кауфман купує Платинум Банк . Офіційно. 75% + 1 акція і 120 млн. гривень до статутного капіталу банку – це умови на яких Кауфман стане його реальним власником. В Платинум очікують, що угоду вдасться завершити до кінця листопада.

Поки номінальними власниками банку виступає типова «футбольна команда» – 11 фізосіб, чиї частки в структурі власності Платинума не перевищують 9,9%. На чолі цієї «команди» стояв Григорій Гуртовий – за даними НБУ , реальний власник банку, керуючий 100% акцій за дорученням. Він же очолює наглядову раду банку.


Історія Платинум Банку традиційно супроводжувалася розмовами про те, що в реальності за Платинум Банком стоїть зовсім не Гуртовий, а одеський бізнес-тандем Бориса Кауфмана і Олександра Грановського. Вони володіють різнопрофільними активами в рамках холдингу Vertex United (готельний бізнес, медіахолдинг і однойменна інвесткомпанія). Сам Гуртовий цю інформацію всіляко заперечував.

«До Платинум Банку вони не мають ніякого відношення. Вони не є акціонерами банку і не входять ні в один з органів управління. За роки заняття інвестиційно-банківською діяльністю я здійснював операції, напевно, для всіх працюючих в Україні фінансово-промислових груп. На сьогоднішній день мене з ними пов’язують, перш за все, дружні відносини »

Григорій Гуртовий в інтерв’ю ЛИГА.net, 30 березня 2015 року.

Сам Гуртовий на початку минулого року подав у НБУ заявку на купівлю контрольного пакета акцій Платинум Банку. Регулятор готовий був схвалити її, але через проблеми Гуртового з ізраїльською поліцією офіційно угода так і не відбулася. Банк залишився офіційно в руках 11-ки фізосіб, що за критеріями НБУ розцінюється як непрозора структура власності. У таких банків регулятор, як правило, відбирав ліцензії.

Своє рішення стати власником Платинум Банку Борис Кауфман прокоментував досить лаконічно.

«Я давно співпрацюю з Platinum Bank в різних напрямках бізнесу і завжди високо оцінював рівень менеджменту, культуру, цінності та філософію банку. Тому я готовий сконцентрувати контрольний пакет акцій і взяти участь у додатковій емісії банку в розмірі 120 млн. грн. ».

Борис Кауфман, цитата з повідомлення його прес-служби.

Разом з Кауфманом і Грановським Григорій Гуртовий володіє журналом «Фокус». У березні 2015 року Платинум Банк викупив частину корпоративного кредитного портфеля одеського Фінбанк. На той момент до складу акціонерів банку входили і Грановський і Гуртовий.

«Сума угоди – 1 млрд. грн. Ми дивилися три-чотири банки, але не змогли знайти те, що нас цікавить, або не домовилися. У підсумку, нам запропонували купити частину кредитного портфеля Фінбанк »

Григорій Гуртовий в інтерв’ю ЛИГА.net, 30 березня 2015 року.

Більш загадково про причетність Кауфмана-Грановського висловлювався колишній член наглядової ради Платинума Макар Пасінюк. Він займався супроводом операції з купівлі банку «групою портфельних інвесторів», представляючи інвесткомпанію ICU – попереднє місце роботи глави НБУ Валерія Гонтаревої.

«Борис Кауфман не є основним акціонером« Платинум Банку ». За моєю інформацією. Банк належить ряду фінансових інвесторів. Не виключено, що серед них є і пан Кауфман »

Макар Пасінюк в інтерв’ю журналу «Бізнес», січень 2015 року.

Ситуація в Платинум Банку зараз не з кращих. За словами заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової, у фінустанові працює куратор від НБУ, в першому кварталі цього року банк отримав 60 млн. гривень збитку. 120 мільйонів Кауфмана навряд чи допоможуть відчутно виправити ситуацію. Але для Платинума, це, як мінімум якась визначеність, чого йому останнім часом не вистачало. Плани з розвитку у банку є. Не дарма ж туди перейшла команда менеджерів «Михайлівського».

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?