Новини світу кредитування та банківських послуг.

Хто і як оплатить військовий збір?

З 3 серпня 2014 року і по 31 грудня 2014 з фізичних осіб утримується військовий збір.

Державна фіскальна служба свою позицію офіційно ще не висловила. Однак, останні консультації представників податкової вказують, що ранні ідеї утримати податок з доходу липня 2014 року, через очікування, що в грудні 2014 року бюджет недоотримає надходжень від збору з причини ймовірного перенесення виплат зарплат на початок січня 2015 року, не знайшли підтримки в своїх же колах.

За період дії збору планується зібрати близько 3 млрд. грн. Джерело наповнення загального фонду держбюджету – код класифікації доходів бюджету 11011000 clip_image001 «Військовий збір». Це означає, що потрапляння таких коштів безпосередньо на рахунки Міноборони не гарантоване.

Утримують військовий збір з доходів у вигляді заробітної плати – роботодавці, з оподатковуваних доходів з України – податкові агенти, а з іноземних доходів – особисто платники збору.

Доходів приватних підприємців даний збір не стосується, а ось виплати фізичним особам за договорами цивільно-правового характеру потраплять в базу оподаткування збором. Немає поки однозначної позиції з оподаткування виплат з тимчасової непрацездатності (лікарняним). У своїх усних консультаціях представники ГФС схиляються до думки, що збір утримувати потрібно, хоча є вагомі аргументи і у противників такої позиції. В свою чергу, матеріальна допомога систематична до бази оподаткування включається, а ось разова – ні.

Ставка морального задоволення – всього 1,5% від суми доходу.

Оплата збору залежить від виду виплати:

– Одночасно з виплатою доходу в грошовій формі;

– Протягом банківського дня, що настає за днем виплати (видачі) доходу готівкою через касу підприємства або в негрошовій формі;

– Не пізніше 30 календарних днів після місяця, коли такий дохід нарахований, але не виплачений (не видано).

Для зарахування збору використовують вже спеціально відкриті казначейством бюджетні рахунки.
clip_image003

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?