З 3 серпня 2014 року і по 31 грудня 2014 з фізичних осіб утримується військовий збір.
Державна фіскальна служба свою позицію офіційно ще не висловила. Однак, останні консультації представників податкової вказують, що ранні ідеї утримати податок з доходу липня 2014 року, через очікування, що в грудні 2014 року бюджет недоотримає надходжень від збору з причини ймовірного перенесення виплат зарплат на початок січня 2015 року, не знайшли підтримки в своїх же колах.
За період дії збору планується зібрати близько 3 млрд. грн. Джерело наповнення загального фонду держбюджету – код класифікації доходів бюджету 11011000 «Військовий збір». Це означає, що потрапляння таких коштів безпосередньо на рахунки Міноборони не гарантоване.
Утримують військовий збір з доходів у вигляді заробітної плати – роботодавці, з оподатковуваних доходів з України – податкові агенти, а з іноземних доходів – особисто платники збору.
Доходів приватних підприємців даний збір не стосується, а ось виплати фізичним особам за договорами цивільно-правового характеру потраплять в базу оподаткування збором. Немає поки однозначної позиції з оподаткування виплат з тимчасової непрацездатності (лікарняним). У своїх усних консультаціях представники ГФС схиляються до думки, що збір утримувати потрібно, хоча є вагомі аргументи і у противників такої позиції. В свою чергу, матеріальна допомога систематична до бази оподаткування включається, а ось разова – ні.
Ставка морального задоволення – всього 1,5% від суми доходу.
Оплата збору залежить від виду виплати:
– Одночасно з виплатою доходу в грошовій формі;
– Протягом банківського дня, що настає за днем виплати (видачі) доходу готівкою через касу підприємства або в негрошовій формі;
– Не пізніше 30 календарних днів після місяця, коли такий дохід нарахований, але не виплачений (не видано).
Для зарахування збору використовують вже спеціально відкриті казначейством бюджетні рахунки.
Джерело: Мінфін
Залишити відповідь