Новини світу кредитування та банківських послуг.

Хто допомагає валютним позичальникам?

З того моменту, як регулятор відмовився від фіксованого курсу гривні, минув вже тиждень. Протягом цього часу гривня девальвувала на 17%. Всього ж ціна долара за рік зросла майже в два рази. А це значить, що валютним позичальникам потрібно вносити в два рази більше грошей в якості платежу по кредиту. Чи йдуть фінустанови на зустріч своїм клієнтам?
Укрсоцбанк пропонує своїм клієнтам два варіанти реструктуризації валютного кредиту. Згідно з першим варіантом процентна ставка по кредиту зменшується на 2% річних, але не нижче 8% річних. Ставка в цьому випадку є фіксованою до кінця терміну. Схема погашення кредиту – стандартна. Погашення основної суми кредиту та поточних нарахованих відсотків здійснюється щомісячно в повному обсязі.
Погашення нарахованих і несплачених відсотків відбувається щомісячно рівними частинами протягом 36 місяців. Новий графік вступає в силу з місяця, наступного після зміни умов кредитування, і діє не довше загального терміну дії Договору кредиту (з урахуванням пролонгації).
При кожному одноразовому достроковому погашенні загальної заборгованості по основній сумі кредиту в розмірі від 10%, діюча процентна ставка буде зменшена на 0,5% річних. Мінімальна процентна ставка за Договором кредиту після дострокового погашення не може бути менше 6% річних.

clip_image001

Згідно з другим варіантом реструктуризації банк конвертує залишок заборгованості в повному обсязі з іноземної валюти в національну за курсом МВРУ на дату укладення Договору про внесення змін, шляхом видачі двох разових кредитів в рамках одного кредитного договору в гривні (Кредит 1 і Кредит 2).
Сума першого кредиту є еквівалентом фізичної заборгованості за основною сумою кредиту, нарахованих і несплачених і несплаченими відсотками на дату укладення Договору про внесення змін за офіційним курсом НБУ на 03.02.2014 року. Цей кредит можна погашати за ануїтетною або стандартною схемою.
Відсоткова ставка залишається на рівні діючої ставки по валютному кредиту, але не нижче 13% річних, і є фіксованою до кінця терміну дії кредиту. Другий кредит – це різниця сумою конвертації по курсу МВРУ та сумою першого кредиту. Схема погашення кредиту в цьому випадку буде стандартною, а процентна ставка складе 1% в рік з щорічним переглядом.
При наявності заборгованості, простроченої понад 30 днів за Кредитом 1 та / або Кредитом 2 на дату щорічного перегляду (1 січня кожного календарного року), процентна ставка за Кредитом 2 встановлюється на рівні діючої за Кредитом 1. У разі відсутності порушень умов повернення заборгованості і сплати нарахованих відсотків, процентна ставка не змінюється і залишається на рівні 1% річних.
ПУМБ також рефінансує валютні кредити в гривню. Банк пропонує оформити кредит у гривні для конвертації і погашення заборгованості за існуючим валютному кредиту. Кредит видається на суму, яка є еквівалентом поточної заборгованості по валютному кредиту в гривні.

Що стосується терміну кредитування, то сплатити всю суму потрібно буде до кінця терміну дії існуючого кредиту. Схема кредитування – аннуїтетная або стандартна. Вимоги до страхування заставного майна або позичальника визначаються умовами існуючого валютного кредиту.
Дельта Банк , рефінансуючи валютні кредити, стягує разову комісію за конвертацію в розмірі 0,99% (мін. 500 грн., макс. 2 тис. грн.). У тому випадку, якщо відношення суми боргу до вартості забезпечення більше 70%, але не більше 90%, то процентна ставка складе 19,5% річних, якщо менше 70% – 19,99% річних.
Конвертації підлягають тільки кредити, які не мають прострочень. Термін дії кредиту становить від 2 до 5 років, але не менше залишку терміну по існуючому кредиту. Погашення кредиту може здійснюватись за ануїтетною або стандартною схемою.
В Альфа-Банку також можна здійснити реструктуризацію з конвертацією. При цьому прострочена заборгованість за поточним кредитом не повинна перевищувати 120 днів. Максимальний термін кредиту становить 120 місяців. Максимальна сума кредиту обмежується залишковою заборгованістю за діючим кредитом, і не може перевищувати 117 тис. грн. Відсоткова ставка складе 39,9% річних.
Як бачимо, найбільш популярним способом зменшення боргового навантаження є конвертація валюти кредиту. В цей же час банки по-різному ставляться до наявності заборгованості: одні її допускають, інші – відмовляються реструктуризувати борг, якщо вона присутня.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?