Новини світу кредитування та банківських послуг.

Гривня увійшла до трійки недооцінених валют світу

Долар в Україні має коштувати 7,3 гривні, курс української валюти недооцінений на 68,7%. До такого висновку прийшли аналітики британського видання The Economist при складанні оновленого «індексу Біг-Мака».

Згідно з дослідженням, гривня посіла третє місце в рейтингу недооцінених валют світу. На першому місці опинився венесуельський болівар (недооцінений на 86,5%), на другому – російський рубль (недооцінений на 69%). На четвертому і п’ятому місці – південноафриканський ранд (на 64,1%) і малайзійський рінггіт (на 63,1%).


Найбільш переоціненими стали швейцарський франк (переоцінений на 30,7%), шведська крона (на 6,1%) і норвезька крона (на 5,8%).


Big Mac Index розраховується журналом The Economist з 1986 року. Індекс заснований на теорії паритету купівельної спроможності і використовує в якості еталонної величини вартість гамбургера в ресторанах McDonald’s в різних країнах світу. За основу береться ціна «Біг Мака» в США, і якщо в якійсь країні він дешевше, то валюта цієї країни вважається недооціненою, відповідно, курс долара в цій країні має бути нижчим.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?