Новини світу кредитування та банківських послуг.

Гривнева карта за кордоном: тонкощі розрахунку

Останнім часом українці воліють розраховуватися за кордоном банківською картою замість готівки. При цьому в основному, в хід йдуть гривневі карти. Що слід знати про такому роді розрахунків за кордоном?

Банківські картки, насамперед, є більш безпечним варіантом розрахунку за кордоном, ніж використання готівки. Разом з цим, українським законодавством встановлені суворі обмеження на вивіз грошей за межі країни.

clip_image002 Так, якщо сума готівки перевищує в еквіваленті 10 тис. Євро, громадянин має право ввозити в Україну та вивозити таку суму за межі України лише за умови письмового декларування митному органу. При цьому при собі необхідно мати документи про зняття готівки з рахунків у банках на суму, що перевищує 10 тис. Євро. Термін дії таких документів становить 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.

Перерахунок сум готівки в євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівки.

Зазвичай банки прирівнюють операції оплати гривневою карткою за кордоном до купівлі валюти в Україні. Тому тут також те ж обмеження, що і на купівлю валюти – не більше 3 тис. грн. в день в еквіваленті. Але лімітів можна уникнути, якщо мова йде про відрядження. Так, якщо Ви отримали відрядження, і Вам потрібно здійснити оплату авіаквитків і готелю на кілька днів, тоді слід надати в банк документи про підтвердження відрядження, після чого банк скасує встановлені на Вашій карті обмеження.

У разі зняття готівки в іноземних банкоматах можна одержати до 15 тис. грн. в еквіваленті на день. І навіть якщо у Вас відкрито у банку кілька карток, зняти Ви зможете не більше цієї суми.

При здійсненні оплати карткою українського банку або знятті готівки за межами країни розрахунок суми списання залежить від валюти карткового рахунку, валюти розрахунку (долар чи євро), міжнародної платіжної системи (МПС) і валюти, в якій проводиться розрахунок або зняття готівки. Якщо у Вас є гривнева карта, то при здійсненні операцій з доларами або євро валюта конвертується за курсом банку. Якщо ж мова йде про інші валюти, то валюта операції конвертується у валюту розрахунків з МПС за курсом МПС, а далі – в гривню за курсом банку.

Така операція, пов’язана з переказом або зняттям коштів, яка передбачає їх конвертацію, відбувається в два етапи. Спочатку, під час проведення операції, потрібна сума блокується на рахунку клієнта. Її розмір визначається комісією банку, курсом МПС і курсом банку на день здійснення операції. Клієнт отримує смс-повідомлення про блокування цієї суми. Списання коштів відбувається протягом 1-15 днів з моменту здійснення трансакції. Але списання здійснюється вже з урахуванням комісій банку, курсу МПС і курсу банку на день списання. Тому сума, яку Ви отримали в смс, і та, яка була списана з рахунку, можуть відрізнятися.

Якщо ж Ви все ж віддали перевагу готівці, перед поїздкою бажано вивчити фінансові правила країни, яку збираєтеся відвідати. Адже в Італії максимальна сума готівкових розрахунків в день становить 1 тис. Євро, в Греції – 1,5 тис. Євро, в Болгарії – 5,1 тис. Євро, в Чехії – близько 14 тис. Євро, Іспанії, Франції та Польщі – до 14 тис. євро. Хоча, в той же час, в Німеччині, Великобританії, Угорщини та Фінляндії подібні обмеження відсутні.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?