Новини світу кредитування та банківських послуг.

Гроші закінчилися: кому дають кредитні канікули

Ви сумлінно платили по кредиту, маєте гарні відносини з банком, але за збігом обставин більше не можете розплачуватися по кредиту. Або розумієте, що гроші з’являться через місяць-другий. Ми запитали банкірів, кому дають кредитні канікули і як їх отримати в банку.

Не можеш платити – віддавай лише відсотки

У випадку якщо клієнт має хорошу кредитну історію, наприклад, ОТП Банк пропонує принести документальне підтвердження причини можливої ​​заборгованості – це може бути довідка від лікаря, документ про звільнення з роботи та інше.

kanikulu_kredit_500x318.jpg.aspx

Після цього клієнту пропонують вибрати одне з рішень – пролонгацію кредиту шляхом зменшення суми щомісячного платежу, на термін до півроку відмовитися від виплати відсотків або ж реструктуризувати кредит – отримати нову позику на більш лояльних умовах.
Олександр Кудар, заступник начальника управління розвитку роздрібного бізнесу АТ «ОТП Банк»:
«У всіх зазначених випадках Банк обирає для клінта посильний щомісячний платіж, але це не означає, що клієнт повністю перестає погашати кредит, у другому варіанті протягом пільгового періоду клієнт погашає тіло кредиту, без відсотків. Деякі банки дають «канікули», дозволяючи припустити 1 -2 платіж а, але всі відсотки клієнтові доводиться погашати повністю одразу після цих канікул. Це не метод ОТП Банку ».
За подібною схемою працюють зі своїми клієнтами в Укрсоцбанку. І відзначають, що по закінченню періоду відстрочки по кредиту, клієнт зобов’язаний повертати борг з оплатою повного щомісячного платежу.
 Діана Рибачук, головний економіст відділу по роботі з автосалонами Укрсоцбанку:
«Термін кредитування та основні параметри кредитних канікул зазвичай підбираються індивідуально під кожного позичальника, додаткові витрати можуть виникнути при наявності комісії відповідно до тарифів банку. Кредитні канікули можуть бути оформлені клієнту при його зверненні до відділення банку із заявою та пакетом документів ».

kredit_dogovor_500x345.jpg.aspx

Кредитні канікули без довідок

Щоб допомогти своїм клієнтам розрахуватися за кредитом, Платинум Банк розробив спеціальну пропозицію «Кредитні канікули» на готівкові кошти до 30 000 грн. або товар на 50 000 грн. Вони дозволяють взяти в борг гроші на 1-3 роки, а у випадку фінансових ускладнень – отримати відстрочку по платежах на 1-3 місяці. У цей період відсотки і пеня не нараховуються.
 Анджей Олейник, директор з маркетингу та розвидку продуктів в PlatinumBank:
«Кредит з канікулами – це унікальна пропозициях банка, ідею якої підказали самі  клієнти. Банк провів дослідження середовища клієнтів і побачив, що людей найбільше турбує незнання того, що їх очікує. Тому банк зробив крок назустріч своїм клієнтам і запропонував продукт, з яким позичальник, за бажанням, зможе перенести оплату щомісячного платіжа по кредит у на пізніший термін ».
Представник банку стверджує, що клієнт, який вперше отримує кредитні канікули не зобов’язаний навіть приходити у відділення або повідомляти про причину відстрочки. Достатньо зателефонувати в банк за 3 дні до дати щомісячного платежу і повідомити про необхідність у тимчасовому розриві між платежами. Відстрочка видається раз на 12 місяців.

Якщо кредит належить іншому банку

Відзначимо, що деякі банки, які продають пропозиції з кредитування, не приймають рішень по кредитних канікул. Наприклад, в VAB банку нам повідомили, що всі послуги по кредиту, які вони пропонують клієнтам, належать їх партнерам – Банку Ренесанс Кредит і Ідея Банк . Відповідно, якщо клієнт бажає вирішити питання щодо відтермінування виплат, йому необхідно звернутися до відділення банків-партерів VAB банку.
Головний аргумент для кожного з банків для організації клієнту «Кредитних канікул» – бажання позичальника погашати заборгованість і не мати труднощів у співпраці з фінустановою.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?